Niesamowite przygody Kavaliera i Claya - Michael Chabon | okładka
W.A.B.

Niesamowite przygody Kavaliera i Claya Michael Chabon

Oprawa twarda

Pierwsze wydanie: 2019-07-31

ISBN: 978-83-280-6700-4
EAN: 9788328067004
Liczba stron: 640
Wydawnictwo: W.A.B.
Format: 135 x 202 mm
Cena katalogowa: 69,99 zł
Tłumaczenie: Piotr Tarczyński

69,99 zł 42,88 zł

Produkt niedostępny

Opis

NAJSŁYNNIEJSZA POWIEŚĆ JEDNEGO Z NAJLEPSZYCH WSPÓŁCZESNYCH AMERYKAŃSKICH PISARZY!

1939 rok, Brooklyn, w domu Sammy’ego pojawia się jego kuzyn Josef Kavalier, któremu właśnie udało się uciec z okupowanej przez hitlerowców Pragi. To dopiero początek historii i niezwykłej przyjaźni i zadziwiającej karierze dwóch żydowskich chłopców.

Zaczynają wspólnie tworzyć komiksy, które niebawem mają podbić serca amerykańskich czytelników. Zainspirowani swoimi pragnieniami i lękami, Kavalier i Clay tworzą postaci superbohterów, między innymi Eskapistę – wroga nazistów i mistrza ucieczki, który walczy ze złem oraz Lunę, która niebawem stanie się bardzo bliska obu chłopcom. Sława i bogactwo przychodzą bardzo szybko, jednak w głębi serca każdy z nich pragnie czegoś zupełnie innego…

Brawurowa opowieść Michela Chabona o sile przyjaźni, miłości i poświęceniu, sztuce przezwyciężającej strach przed odrzuceniem i śmiercią. W mistrzowski sposób balansuje między komedią i tragedią

Porywająca powieść wyróżniona Nagrodą Pulitzera, uznawana za jedno z największych osiągnięć prozy amerykańskiej XXI wieku.

Wywiad z autorem książki

Strona autora w serwisie Facebook

Promocja książek autora w serwisie Instagram

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

super

2019-05-28
Świetna książka, fantastyczna opowieść, bardzo wciągająca! Długo nie mogłem przestać myśleć o całej historii jak już przeczytałem całość. Świetna, polecam wszytskim znajomym za każdym razem, bardzo dobra książka!

Fantastyczna

2019-05-28

Za każdym razem gdy wspominałam przy znajomych, że chciałabym wreszcie preczytać tę książkę, na ich twarzach pojawiał się olbrymi uśmiech, bo dla wielu osób to juz klasyka i jedna z lepszych książek. Gdy już skończyłam ją czytać, a raczej, jak tylko zaczęlam, od razu zorientowałam się, dlaczego wszystcy ją tak lubią. To świetna opowieść o przyjaźni, milości, wszelkich problemach i zawiłościach z jakimi musieli zmagac się bohaterowie tuz po przyłączeniu się Ameryki do wojny.

Rewelacja, świetna książka!

świetna opowieść

2019-05-28
Michael Chaon jak mało kto potrafi połączyć tak fantastycznie watki polityczne, miłosne, przygodowe, religię i komiks w jednym. Fantastycznie pokazuje jak wyglądala Ameryka, tuż po przyłączeniu się do II wojny światowej. Fantastycznie napisana, to już dla mnie klasyka!

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.