Nocny recepcjonista - John Le Carré | okładka
Sonia Draga

Nocny recepcjonista John Le Carré

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-06-16

ISBN: 978-83-7999-744-2
EAN: 9788379997442
Tytuł oryginalny: The Night Manager
Liczba stron: 608
Wydawnictwo: Sonia Draga
Format: 123x195mm
Cena katalogowa: 34,90 zł
Tłumaczenie: Paweł Korombel
Rok wydania: 2016

34,90 zł 17,45 zł

Produkt niedostępny

Opis

Opowieści o skorumpowanej agencji wywiadu

W mrożącej krew w żyłach opowieści o transakcjach wartych miliardy dolarów i prawdzie o brutalnym biznesie handlu bronią John le Carré tworzy klaustrofobiczny świat, w którym nikomu nie wolno ufać.

Na podstawie książki powstał serial z Tomem Hiddlestonem, Hugh Laurie i Elizabeth Debicki w rolach głównych. Nakręcono sześciogodzinny film podzielony na odcinki, akcję przeniesiono do lat współczesnych, pominięto kilka wątków, a niektóre postaci nabrały nowych cech. Wszystko to przy udziale pisarza, który zdołał zaufać reżyserce serialu – Susanne Bier.

Schyłek zimnej wojny jest początkiem nowej ery szpiegostwa. Z drugiej strony próżnia władzy powstała po rozpadzie Związku Radzieckiego pozwoliła przemytnikom broni i narkotyków zdobyć coraz większe wpływy i bogactwo. Jednym z najbardziej okrutnych przedstawicieli tej grupy jest Richard Onslow Roper, czarujący i bezwzględny Anglik, handlarz bronią, którego brudne interesy są nie do wytropienia.
Jonathan Pine, były żołnierz brytyjskiej armii, pracuje jako nocny recepcjonista w luksusowym hotelu w Zurychu. Pewnego razu próbuje przekazać brytyjskim władzom informacje o międzynarodowym biznesmenie prowadzącym w hotelu podejrzane interesy. Obraca się to przeciwko niemu i ludziom, którzy z nim współpracują. Przy okazji Pine poznaje Ropera i zdaje sobie sprawę, że będzie go nienawidził do końca życia. Wypowiada walkę jednemu z najbardziej niebezpiecznych ludzi na świecie.
Jego misja zabiera go z klifów zachodniej Kornwalii do północnego Quebecu i na Karaiby a nawet do dżungli Panamy, po obaleniu rządów Manuela Noriegi.

Zapraszamy na oficjalny profil autora na Facebooku

Zwiastun serialu na podstawie książki

John Le Carré w jednej ze scen serialu na podstawie swojej książki

John Le Carré wypowiada się na temat ”Nocnego recepcjonisty”

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Przypowieść o szpiegach

2016-06-30
John le Carré, legendarny kronikarz świata szpiegowskiego, powraca w "Nocnym recepcjoniście" z klasyczną opowieścią o nieznanym przez nas świecie pogrążonym w chaosie.

Przemytnik kontra recepcjonista

2016-07-12
„Nocny recepcjonista" to opowieść o skorumpowanej agencji wywiadu, pokazująca prawdę o brutalnym biznesie handlu bronią . 7 lipca 2016 roku premierę miał serial stworzony na podstawie powieści.

Walka z bezwzględnym handlarzem bronią. „Nocny recepcjonista" Johna le Carré

2016-06-08
David John Moore Cornwell, to brytyjski pisarz, który posługuj się pseudonimem John le Carré. Jest autorem, przede wszystkim, książek szpiegowskich. Sam John le Carré, zanim zajął się pisarstwem, pracował w brytyjskim wywiadzie wojskowym, słynnym MI6.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.