Nowe przygody Mikołajka. Kolejna porcja - René Goscinny, Jean-Jacques Sempé | okładka
Znak emotikon

Nowe przygody Mikołajka. Kolejna porcja René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Oprawa twarda
Wydanie: drugie

Pierwsze wydanie: 2012-10-01

ISBN: 978-83-240-1971-7
EAN: 9788324019717
Ilustracje: Jean-Jacques Sempé
Liczba stron: 376
Wydawnictwo: Znak emotikon
Format: 144x205
Cena katalogowa: 42,90 zł
Tłumaczenie: Barbara Grzegorzewska

42,90 zł 28,99 zł

Produkt niedostępny

Opis

Mikołajek znowu rozrabia!

Mały urwis wraca z kolejną porcją przygód. Chłopaki przekupują Ananiasza – klasowego pupilka, razem buntują się przeciwko Rosołowi, a Kleofas awansuje z ostatniego na przedostatnie miejsce w klasie. Kumple, których Mikołajek wciąż na nowo przedstawia, bo nigdy nie pamięta, czy już to kiedyś zrobił, zawsze mają mnóstwo nowych pomysłów. A psocić można wszędzie: w salonie fryzjerskim, na basenie czy w fabryce czekolady. Będzie wesoło!

„Po podwieczorku (były bezy) pan Bléurt oznajmił, że nauczy mnie grać w warcaby. Pokazał mi, jak się gra, a ponieważ tata kazał, żebym był dobrze wychowany, nie powiedziałem mu, że już umiem. Zagraliśmy cztery partie, wygrałem wszystkie i pan Bléurt postanowił, że pobawimy się w chowanego.”

Galeria

Dzieci o Mikołajku

Rozmawiają dzieci ze studia teatralnego CK Dworek Białoprądnicki w Krakowie

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Mikołajek ma moc terapeutyczną

2009-12-21
Na czym polega sukces Mikołajka? Odpowiedź kryje się, moim zdaniem w dwu słowach: szczerość i prostota. Mikołajek, podobnie jak jego klasowi koledzy czy uroczy rodzice, niczego nie udaje. Bohater to zwyczajny chłopczyk, czasem grzeczny i miły, niekiedy psotny niczym stado dzikusów. Tacy bywają chłopcy w jego wieku. Wiem coś o tym, jestem mamą dwóch synów.

Dorośli chcą być jak dzieci

2008-09-29
"Nowe przygody Mikołajka" to perypetie współczesnego ucznia. Autor w humorystyczny sposób opisuje, jak młody żaczek boryka się, z ważnymi dla niego życiowymi problemami. Wielu rzeczy nie rozumie, wiele pozostaje bez wyjaśnienia, jednak młody bohater za nic ma kłopoty i niedomówienia a ponad wszystko ceni dobrą zabawę.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.