Podróże z filozofią w tle - Michał Heller | okładka
Znak

Podróże z filozofią w tle Michał Heller

Oprawa twarda
Wydanie: drugie

Pierwsze wydanie: 2014-05-19

ISBN: 978-83-240-3112-2
EAN: 9788324031122
Opracowanie graficzne: Olgierd Chmielewski
Liczba stron: 264
Wydawnictwo: Znak
Format: 136x200
Cena katalogowa: 34,90 zł

34,90 zł 23,73 zł

Produkt niedostępny

Opis

To piękne teksty, w których między znakomite opisy świata ludzi i natury co rusz wkracza najważniejsze pytanie filozofii - pytanie o sens istnienia

„Podróże z filozofią w tle” to owoc szczególnej pasji. Wybitny filozof i kosmolog ks. Michał Heller nie rozstaje się z piórem i notatnikiem. W samolocie, w pociągu, na ławce w parku, a nawet w przerwie między wykładami powstają zapiski, które później dają początek interesującym artykułom i esejom.

„Podróże…” to zbiór takich właśnie tekstów. Znajdziemy w niej rozważania o urodzie matematyki i sztuce udzielania wywiadów, o języku japońskim i Wielkim Zderzaczu Hadronów, o starogreckiej poezji i okularach Stephena Hawkinga.

Największym atutem nowego, poszerzonego wydania książki są artykuły powstałe po otrzymaniu przez ks. Hellera Nagrody Templetona. To piękne teksty, w których między znakomite opisy świata ludzi i natury – na przykład Wysp Kanaryjskich albo norweskich fiordów – co rusz wkracza najważniejsze pytanie filozofii: pytanie o sens istnienia.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.