Prawda o sprawie Savolty - Eduardo Mendoza  | okładka
Znak

Prawda o sprawie Savolty Eduardo Mendoza

Zintegrowana

Pierwsze wydanie: 2009-08-17

ISBN: 978-83-240-1222-0
EAN: 9788324012220
Tytuł oryginalny: La verdad sobre el caso Savolta
Liczba stron: 400
Wydawnictwo: Znak
Format: 140x205
Cena katalogowa: 34,90 zł
Tłumaczenie: Zofia Chądzyńska

34,90 zł 23,73 zł

Produkt niedostępny

Opis

Debiutancka powieść Eduardo Mendozy, którą zdobył uznanie krytyki i czytelników

Barcelona, rok 1917. Miastem wstrząsa konflikt między walczącymi o swoje prawa robotnikami a właścicielami fabryk. Walka toczy się o wysoką stawkę. W tajemniczych wypadkach giną przywódcy strajków, a władze robią niewiele, by schwytać winnych. W centrum tych wydarzeń znajduje się młody pracownik kancelarii prawnej Javier Miranda. Na swojej drodze spotyka dwóch niezwykłych ludzi. Pajarito de Soto jest idealistycznym dziennikarzem walczącym o prawa robotników, Paul-Andre Lepprince to czarujący drań, który ma za zadanie opanować zamieszki w fabryce broni. Intryga zatacza coraz szersze kręgi, w zamachu ginie fabrykant Savolta. Kto kontroluje spisek i jaka jest cena, którą przyjdzie zapłacić za prawdę?

Z wirtuozerią i finezją Mendoza prowadzi nas przez świat zdrady, kłamstwa, walki o władzę i pieniądze, a wszystko to w fantastycznej scenerii Barcelony początku XX wieku. Niczym w najmroczniejszym kryminale zapoznajemy się z szokującymi dokumentami, zeznaniami i listami. Prawda okaże się bardziej wstrząsająca niż najmocniejsza literacka fikcja.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Co kręci Eduarda Mendozę, giganta pióra zza Pirenejów

2009-08-24
Literacka wunderwaffe Hiszpanii zwie się Eduardo Mendoza. Wkrótce ukaże się nowa powieść pisarza.

Oszustwo, zdrada i przyjaźń

2009-09-30
"Prawda o sprawie Savolty" to debiutancka (1975 r.) powieść Eduarda Mendozy. Trudno się dziwić, że zdobyła uznanie krytyki i czytelników. Jest to jedna z najlepszych pozycji, na które udało mi się ostatnio trafić. Znajdą tu coś dla ciebie zarówno wielbiciele Barcelony, jak i miłośnicy "spraw do rozwiązania".

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.