Sunset Park - Paul Auster  | okładka
Znak

Sunset Park Paul Auster

Oprawa twarda
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2012-08-06

ISBN: 978-83-240-2252-6
EAN: 9788324022526
Opracowanie graficzne: Jan Krzysztofiak
Tytuł oryginalny: Sunset Park
Liczba stron: 304
Wydawnictwo: Znak
Format: 140x205
Cena katalogowa: 36,90 zł
Tłumaczenie: Maria Makuch

36,90 zł 24,99 zł

Produkt niedostępny

Opis

Pulsujący emocjami świat Nowego Jorku

Miles musiał zniknąć bez słowa i zerwać wszelkie kontakty z rodziną. Pilar, młoda i zmysłowa Kubanka, marzy o tym, by opuścić dom rodzinny i żyć w zgodzie z własnymi uczuciami. Przypadkowe spotkanie w parku łączy ich dwa zupełnie odrębne światy. Rodzi się namiętność, pożądanie i miłość, którą muszą utrzymywać w tajemnicy, aż Pilar stanie się pełnoletnia. Szantaż jej siostry zmusza Milesa do ponownej ucieczki. Jego domem staje się squat niedaleko brooklyńskiego Sunset Park i jego ekscentryczni mieszkańcy - niepokorny Bing, dręczona erotycznymi wizjami Ellen i niespełniona pisarka Alice. 

Auster odkrywa przed nami tajemnice miasta, które nigdy nie śpi, oraz tajemnice ludzi, którzy na własny sposób szukają swojego miejsca, miłości i szczęścia.  

Paul Auster o książce

Paul Auster o Brooklynie i Nowym Jorku

Paul Auster o kinie i swoich filmach

Paul Auster o polityce

Paul Auster o Ryszardzie Kapuścińskim

Haruki Murakami

Paul Auster jest absolutnym geniuszem

„The New York Review of Books”

Auster to czarodziej mistrzowsko posługujący się magią słowa.

„The Observer”

Jeden z największych żyjących pisarzy amerykańskich.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Na życiowym zakręcie

2013-05-16
Opowieść Paula Austera zaczyna się od sceny, w której Miles robi zdjęcia w opuszczonym mieszkaniu na Florydzie. Opróżnianie mieszkań, z których zostali eksmitowani jego zadłużeni mieszkańcy to jego praca . Niebawem los z niego zadrwi i nakaże mu zamieszkać w podobnym miejscu i to w mieście, z którego uciekał wiele lat.

Psyche w Wielkim Jabłku

2012-10-01
Nowy Jork, nazywany też „Big Apple", to tygiel kulturowy i językowy, a zarazem najludniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych. Takie miejsce musi kryć wiele tajemnic, mniejszych i większych matactw, zbrodni, perwersji - tych, które już się wydarzyły, dopiero wydarzą lub które tlą się w głowach jego mieszkańców. Cząstkę z nich przybliża Paul Auster w powieści „Sunset Park".

Kawał znakomitej prozy

2012-10-01
Sunset Park to powieść, o której ciężko jest coś napisać. Każde słowo wydaje się być zbyt powierzchowne i nawet nie zbliżające się do sedna sprawy. Paul Auster sięgnął z pozoru za rzecz banalną. Opisał życie czwórki ludzi. Są to osoby młode, dwudziesto-, trzydziestoletnie. Przyszła doktorantka, sprzedawca nieruchomości, pan złota rączka i niespełniony romantyk. Słowem Elen, Alice, Bing i Miles.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.