PayPo odbierz kod 30 zł na zakupy
Menu

Trup w wannie Dorothy L. Sayers Książka

Trup w wannie
29,99 zł
39,99 zł - sugerowana cena detaliczna
Wydawnictwo: Znak JednymSłowem
Rodzaj oprawy: Okładka broszurowa (miękka)
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 288
Format: 144x205
Rok wydania: 2022
Zobacz więcej

Książka Dorothy L. Sayers "Trup w wannie"


Seria kryminałów drugiej obok Agathy Christie kultowej autorki brytyjskiej. Po raz pierwszy w Polsce w całości! Szanowany architekt znajduje w swojej wannie nagie zwłoki. Jedyną wskazówką są pozostawione na miejscu zbrodni eleganckie binokle. Policja ustala, że ciało należy do finansisty, który poprzedniej nocy zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach. Dość szybko okazuje się jednak, że sprawa nie jest tak prosta. A nic nie intryguje lorda Petera Wimseya bardziej niż trudne do rozwikłania zagadki! Wraz z przyjacielem ze Scotland Yardu i niezastąpionym lokajem Bunterem lord Wimsey rozpoczyna karierę detektywa amatora. Wciągająca intryga kryminalna, uroczy bohater, błyskotliwy humor i doskonale odmalowane realia życia brytyjskiej socjety lat trzydziestych. Niezwykła uczta dla fanów kryminałów retro! W przygotowaniu kolejne tomy serii. Agatha Christie wytrawnie łączyła wątki, choć są tacy, którzy uważają niektóre z jej postaci za nieco drewniane. Sayers może mniej panowała nad fabułą, ale za to jej proza jest absolutnie wspaniała, a w lordzie Peterze Wimseyu zakochały się już całe pokolenia czytelników. crimereads.com Agatha Christie i Dorothy L. Sayers – dwie wielkie królowe zbrodni, które ożywiły Londyn lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku, czyniąc go domem dla Herkulesa Poirot i lorda Petera Wimseya. theartssociety.org Fragment wprowadzenia autorstwa Elizabeth George: Gdyby Dorothy L. Sayers dowiedziała się, w jaki sposób zetknęłam się z jej cudownymi powieściami detektywistycznymi, przewróciłaby się w grobie. Wiele lat temu Ian Carmichael grał lorda Petera Wimseya w kilku filmach, które miałam okazję obejrzeć w publicznej telewizji w moim domu w Kalifornii. Pamiętam, jak spiker wymieniał najważniejsze punkty biografii i imponującej kariery zawodowej Sayers, która była między innymi jedną z pierwszych absolwentek Oksfordu i tłumaczką Dantego. Byłam pod wrażeniem jej osiągnięć, ale jeszcze większe wrażenie zrobił na mnie jej wspaniały detektyw. Obejrzałam ekranizacje, a potem sięgnęłam po książki. [Ten cudowny arystokrata] oczarował mnie we wszystkich aspektach: od fircykowatego języka do koligacji rodzinnych. Krótko mówiąc, przywiązałam się do Wimseya, do jego spokojnego, nieodłącznego służącego Buntera, do księżnej wdowy Denver, do nadętego księcia i nieznośnej księżnej Denver, do Charlesa Parkera i lady Mary… W powieściach Sayers odnalazłam bohatera, którego szukałam w beletrystyce: kogoś, kto prowadzi zwykłe życie, a nie herosa niezaangażowanego w żadne związki, które mogłyby zaburzyć starannie skonstruowaną fabułę. […] Nowe wydanie powieści Sayers to nie lada wydarzenie. Oto kolejne pokolenie czytelników otwiera autorce drzwi do swojego życia i rozpoczyna niezapomnianą podróż w nietuzinkowym towarzystwie. Gdy wpadnie się w tarapaty, a sytuacja stanie się opłakana, można wezwać Sherlocka Holmesa, który szybko upora się z kłopotem. Lecz gdy chce się mieć pewność przetrwania zmiennych kolei losu, najlepiej trzymać się lorda Petera Wimseya.

"Trup w wannie" - książka Sayers


O autorce: Dorothy L. Sayers (1893–1957) – niezwykle popularna brytyjska autorka, poetka, dramatopisarka, eseistka i tłumaczka (między innymi Boskiej komedii Dantego i Pieśni o Rolandzie). Ukończyła Somerville College w Oksfordzie i jako jedna z pierwszych kobiet w Anglii otrzymała stopień naukowy. Choć sama dystansowała się od feministycznych etykietek i wolała być uważana za „po prostu człowieka”, wierząc w praktykowanie praw kobiet bardziej niż w ich głoszenie, krytycy do dziś uznają ją za feministką, a jej książkę Gaudy Night nazwano „pierwszą feministyczną powieścią kryminalną”. Zanim rozpoczęła karierę kryminałopisarki, pracowała jako copywriterka. Jest autorką m.in. sloganu It Pays To Advertise (Reklama popłaca) i wielu niezwykłych kampanii reklamowych. Sayers miała niebywałe poczucie humoru i niezliczone zainteresowania, od muzyki po motocykle. Ale cierpiała także z powodu nieudanych romansów, a wielu uważało ją za skandalistkę. W niezbyt tolerancyjnym klimacie moralnym czasów, w których przyszło jej żyć, urodziła nieślubnego syna. Przyjaźniła się z C.S. Lewisem, G.K. Chestertonem i Agathą Christie, z którą wspólnie należały do brytyjskiego stowarzyszenia autorów powieści kryminalnych, Detection Club. Jej najbardziej znanym dziełem jest cykl powieści kryminalnych z arystokratą i detektywem amatorem – lordem Peter Wimsey, obejmujący jedenaście tomów i trzy zbiory opowiadań. Kolejne części przygód lorda w przygotowaniu.

Zajrzyj do środka

Szczegółowe informacje na temat książki Trup w wannie

Wydawnictwo: Znak JednymSłowem
EAN: 9788324076567
Autor: Dorothy L. Sayers
Tłumaczenie: Dorota Konowrocka-Sawa
Rodzaj oprawy: Okładka broszurowa (miękka)
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 288
Format: 144x205
Rok wydania: 2022
Data premiery: 2022-06-01
Język wydania: polski
Podmiot odpowiedzialny: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak Sp. z o.o.
Tadeusza Kościuszki 37
30-105 Kraków
PL
e-mail: [email protected]

Zainspiruj się podobnymi wyborami

Podobne do Trup w wannie

Inne książki Dorothy L. Sayers

Inne książki z kategorii Thriller

Wysyłka przed premierą!
Wysyłka przed premierą!
Wysyłka przed premierą!
Wysyłka przed premierą!
Wysyłka przed premierą!
Nowość
Nowość
Nowość
Nowość
Nowość
Nowość
Nowość
Nowość
Nowość
Nowość
Nowość
Nowość
Nowość
Nowość

Oceny i recenzje książki Trup w wannie

Średnia ocen:
6.29 /10
Liczba ocen:
208
lubimyczytac.pl
Powiedz nam, co myślisz!

Pomóż innym i zostaw ocenę!

13/07/2022
opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem

"Trup w wannie" to pierwszy tom z serii z charyzmatycznym lordem Peterem Wimseyem. Londyn, lata 30, XX wieku. Szanowany architekt znajduje w swojej łazience nagie zwłoki w wannie. Jedyną wskazówką są eleganckie binokle przy ciele ofiary. Policja ustala, że nieboszczykiem jest finansista, który zaginął poprzedniej nocy w niewyjaśnionych okolicznościach. Okazuje się, że ta sprawa jest dość skomplikowana, a to bardzo intryguje lorda Petera Wemseya, który rozpoczyna własne śledztwo. Razem ze swoim przyjacielem i niezastąpionym lokajem Bunterem lord Wimsey rozpoczyna karierę detektywa - amatora.Bardzo intrygujący kryminał, niesamowicie wykreowani bohaterowie i świetnie pokazane realia życia brytyjskiej socjety lat trzydziestych XX wieku. Autorka wymyśliła świetną intrygę kryminalną, a czytelnik może pobawić się w detektywa i rozwiązać zagadkę razem z bohaterami książki.Czarny humor autorki sprawił, że bawiłam się rewelacyjnie i śmiałam się do łez. Dawno nie miałam okazji przeczytać tak dobrej komedii kryminalnej.Jeśli jesteście fanami Agathy Christie to pokochacie też Dorothy L. Sayers.Autorka ma ciekawy styl i spędziłam bardzo przyjemnie czas z tą książką. Przeczytałam tę książkę w szybkim tempie i chętnie poznam dalsze losy charyzmatycznego lorda. Z niecierpliwością będę czekała na ciąg dalszy tej serii.Jestem pod wrażeniem tej książki i gwarantuję Wam, że pokochacie kryminały retro, gdy przeczytacie tą książkę.Polecam!

15/09/2022
opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem

Dorothy L. Sayers to brytyjska pisarka, która tworzyła powieści detektywistyczne w czasach międzywojennych, w tym samym okresie co Agatha Christie. U nas w Polsce jej książki pojawiały się okazyjnie, dopiero teraz Wydawnictwo Znak obiecało, że wyda całą serię kryminalną o lordzie Wimsey'u, która liczy 11 tomów. Bardzo się z tego cieszę, po lekturze dwóch pierwszych, jestem pewna, że będzie to uczta kryminalna. „Trup w wannie" to tom pierwszy serii i debiut autorki. Zachwycający! Zagadka składa się z .... dwóch zagadek kryminalnych, które tylko pozornie zdaje się łączyć postać ofiary. Intryga jest skomplikowana, zaskakująca, choć może niemocno dynamiczna - raczej, jak na klasykę przystało, skupia się przede wszystkim na statycznej dedukcji. Główne postacie serii to lord Wimsey, policjant Parker i lokaj Wimsey'a Buntler. Postacie wykreowanie rewelacyjnie! Lod Wimsey to arystokrata, który trochę z nudów zajął się amatorskimi śledztwami. I dobrze mu idzie, bo jest spostrzegawczy i inteligentny, zna się na ludzkiej naturze. Do tego jest jak na arystokratę uroczo pewny siebie i zabawny w lekko ironiczny sposób. Warto też wspomnieć o tym, co dla współczesnego czytelnika jest nie lada gratką - mianowicie świetne przedstawienie czasów międzywojennych, tego jak wyglądało życie codzienne nie tylko bogaczy, ale i ludzi pracujących. Tom pierwszy zapowiada naprawdę wartą uwagi serię! Z niecierpliwością wyczekuję kolejnych tytułów!

25/09/2024
opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem

Dorothy L. Sayers to brytyjska pisarka, która tworzyła powieści detektywistyczne w czasach międzywojennych, w tym samym okresie co Agatha Christie. U nas w Polsce jej książki pojawiały się okazyjnie, dopiero teraz Wydawnictwo Znak obiecało, że wyda całą serię kryminalną o lordzie Wimsey'u, która liczy 11 tomów. Bardzo się z tego cieszę, po lekturze dwóch pierwszych, jestem pewna, że będzie to uczta kryminalna. „Trup w wannie" to tom pierwszy serii i debiut autorki. Zachwycający! Zagadka składa się z .... dwóch zagadek kryminalnych, które tylko pozornie zdaje się łączyć postać ofiary. Intryga jest skomplikowana, zaskakująca, choć może niemocno dynamiczna - raczej, jak na klasykę przystało, skupia się przede wszystkim na statycznej dedukcji. Główne postacie serii to lord Wimsey, policjant Parker i lokaj Wimsey'a Buntler. Postacie wykreowanie rewelacyjnie! Lod Wimsey to arystokrata, który trochę z nudów zajął się amatorskimi śledztwami. I dobrze mu idzie, bo jest spostrzegawczy i inteligentny, zna się na ludzkiej naturze. Do tego jest jak na arystokratę uroczo pewny siebie i zabawny w lekko ironiczny sposób. Warto też wspomnieć o tym, co dla współczesnego czytelnika jest nie lada gratką - mianowicie świetne przedstawienie czasów międzywojennych, tego jak wyglądało życie codzienne nie tylko bogaczy, ale i ludzi pracujących. Tom pierwszy zapowiada naprawdę wartą uwagi serię! Z niecierpliwością wyczekuję kolejnych tytułów!

25/09/2024
opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem

"Trup w wannie" to pierwszy tom z serii z charyzmatycznym lordem Peterem Wimseyem. Londyn, lata 30, XX wieku. Szanowany architekt znajduje w swojej łazience nagie zwłoki w wannie. Jedyną wskazówką są eleganckie binokle przy ciele ofiary. Policja ustala, że nieboszczykiem jest finansista, który zaginął poprzedniej nocy w niewyjaśnionych okolicznościach. Okazuje się, że ta sprawa jest dość skomplikowana, a to bardzo intryguje lorda Petera Wemseya, który rozpoczyna własne śledztwo. Razem ze swoim przyjacielem i niezastąpionym lokajem Bunterem lord Wimsey rozpoczyna karierę detektywa - amatora.Bardzo intrygujący kryminał, niesamowicie wykreowani bohaterowie i świetnie pokazane realia życia brytyjskiej socjety lat trzydziestych XX wieku. Autorka wymyśliła świetną intrygę kryminalną, a czytelnik może pobawić się w detektywa i rozwiązać zagadkę razem z bohaterami książki.Czarny humor autorki sprawił, że bawiłam się rewelacyjnie i śmiałam się do łez. Dawno nie miałam okazji przeczytać tak dobrej komedii kryminalnej.Jeśli jesteście fanami Agathy Christie to pokochacie też Dorothy L. Sayers.Autorka ma ciekawy styl i spędziłam bardzo przyjemnie czas z tą książką. Przeczytałam tę książkę w szybkim tempie i chętnie poznam dalsze losy charyzmatycznego lorda. Z niecierpliwością będę czekała na ciąg dalszy tej serii.Jestem pod wrażeniem tej książki i gwarantuję Wam, że pokochacie kryminały retro, gdy przeczytacie tą książkę.Polecam!

Bestsellery

Bestseller
Bestseller
Bestseller
Bestseller
Bestseller
Bestseller
Bestseller
Bestseller
Bestseller
Bestseller
Bestseller
Bestseller
Wysyłka przed premierą!
Bestseller
Bestseller
Bestseller
Bestseller
Bestseller
Bestseller
Bestseller
Bestseller
Bestseller
Bestseller
Bestseller
Bestseller
Bestseller
Bestseller
Bestseller
Bestseller
Bestseller
Nowość
Nowość
Nowość
Wysyłka przed premierą!
Nowość
Wysyłka przed premierą!
Nowość
Nowość
Zapowiedź
Nowość
Nowość
Nowość
Nowość
Nowość
Nowość
Nowość
Nowość
Nowość
Nowość

Nowości

Bestseller
Nowość
Nowość
Bestseller
Bestseller
Bestseller
Bestseller
Bestseller
Bestseller
Bestseller
Bestseller
Bestseller
Bestseller
Nowość
Bestseller
Bestseller
Nowość
Nowość
Nowość
Nowość
Nowość
Nowość
Nowość
Nowość
Bestseller
Nowość
Nowość
Nowość
Nowość
Bestseller
Nowość
Nowość
Nowość
Nowość
Nowość
Nowość
Nowość
Nowość
Nowość
Nowość
Nowość
Nowość
Nowość
Nowość
Nowość
Nowość
Nowość
Nowość
Nowość
Nowość
Bestseller
Nowość
Nowość
Nowość
Nowość
Nowość
Nowość
Nowość
Nowość
Nowość