Trzy żywoty świętych - Eduardo Mendoza  | okładka
Znak literanova

Trzy żywoty świętych Eduardo Mendoza

Zintegrowana

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2011-02-21

ISBN: 978-83-240-1621-1

EAN: 9788324016211

Tytuł oryginalny: Tres vidas de santos

Liczba stron: 184

Wydawnictwo: Znak literanova

Format: 140x205

Cena katalogowa: 29,90 zł

Tłumaczenie: Marzena Chrobak

29,90 zł 13,46 zł

Produkt niedostępny

Opis

Monty Python byłby zachwycony

Co wyjątkowego widzi Mendoza w wygnanym z rodzinnego kraju biskupie, który stacza się na dno barcelońskiego półświatka? W nieudaczniku, który trafia na rozdanie Nagród Nobla? Wreszcie u nauczycielki, która zamiast na uniwersytecie pracuje w więzieniu?
To święci według Mendozy. Tyle że jego święci niekoniecznie chodzą do kościoła, nie czynią cudów i nie wiadomo nawet, czy wierzą w Boga.
Eduardo Mendoza zawsze zachwyca czarnym humorem, ironicznym stylem z elementami absurdu i wirtuozerią słowa - czy w swoich książkach opisuje alternatywne koleje życia Jezusa, pogmatwaną historię Hiszpanii, czy lądowanie obcych w Barcelonie.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Mendoza intrygujący

2011-04-12
Eduardo Mendoza kusił mnie od dawna - wielokrotnie czytałam pozytywne opinie na temat jego twórczości i kiedy tylko nadarzyła się okazja z chęcią zasiadłam do zgłębiania „Trzech żywotów świętych". Powyższy tytuł to zbiór trzech opowiadań, tworzonych, jak sam pisarz zaznacza, w różnych etapach jego literackiej kariery. Opowiadania nigdy nie należały do grona moich ulubionych utworów, zdecydowanie bardziej wolę zanurzyć się w dłuższe formy, jednak jestem na dobrej drodze do zmiany opinii - dzięki Mendozie właśnie.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.