Utracona - Karin Fossum  | okładka
Znak

Utracona Karin Fossum

Broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2009-10-12

ISBN: 978-83-240-1268-8
EAN: 9788324012688
Opracowanie graficzne: Katarzyna Borkowska
Liczba stron: 272
Wydawnictwo: Znak
Format: 136x205
Cena katalogowa: 32,90 zł

32,90 zł 22,37 zł

Produkt niedostępny

Opis

Najlepsza norweska powieść kryminalna wszech czasów.„Dagbladet”  Kto mógłby dopuścić się tak bestialskiej zbrodni? I co sprowadziło Hinduskę do tej zapomnianej przez wszystkich norweskiej wioski? Zakrwawione sari to jeden z niewielu czytelnych śladów zabójstwa, które wstrząsnęło krajem. Policja rozpoczyna zakrojone na szeroką skalę śledztwo, które prowadzi dwójka policjantów - doświadczony Konrad Sejer i młody Jakub Skarre. Jest tylko jeden problem. Nikt nie wie, kim była ofiara. Jedynie małomówny Gundar Jomann mógłby coś wyjaśnić w tej sprawie, ale on czuwa przy łóżku chorej siostry i nie ma ochoty dzielić się swoim indyjskim sekretem... Karin Fossum powraca z kolejną znakomitą powieścią. To właśnie za tę książkę autorka została w 2008 roku uhonorowana prestiżową Los Angeles Times Book Prize. Jurorzy docenili pisarski kunszt autorki oraz precyzję, z jaką kreśli psychologiczne portrety bohaterów. Bo Utracona to powieść wyjątkowa. Używając stylistyki kryminału, Fossum kreśli poruszającą historię odnalezionej miłości, którą niszczy brutalna zbrodnia. Zbrodnia tak okrutna, że nie można znaleźć dla niej wyjaśnienia. Nikt nie zatęskni za zamordowaną, z wyjątkiem jednego człowieka, który byłby gotowy oddać za nią życie.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Niedopowiedzenia i niejasności

2009-11-30
"Utracona" to nowe spojrzenie na gatunek, jakim jest kryminał. Tu łączy się nie tylko wątek kryminalny z obyczajowym, ale także psychologicznym. Autorka porusza problem mentalności mieszkańców małych miasteczek (oczywiście nie generalizuje). Naturalna wydaje się pewność, że jeśli znamy kogoś od lat, to nie mógłby dopuścić się zła względem drugiej osoby. No właśnie, a gdy to zło już się wydarzyło, ludzie nieświadomie usprawiedliwiają się nawzajem i kryją.

Mroczne sekrety małego miasteczka

2009-11-30
Najnowsza książka norweskiej królowej kryminałów Karin Fossum zaczyna się niewinnie, a nawet zabawne. Gunder wiedzie spokojny żywot starego kawalera. Jedna książka odmienia jednak całkowicie jego sposób patrzenia na rzeczywistość, jego hierarchia wartości zmienia się o 180 stopni.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.