Widziałem wszystko com chciał i potrzebował widzieć W stulecie śmierci Pisarza wybór listów oraz pokłosie epistolarne - Henryk Sienkiewicz | okładka
PIW

Widziałem wszystko com chciał i potrzebował widzieć W stulecie śmierci Pisarza wybór listów oraz pokłosie epistolarne Henryk Sienkiewicz

Oprawa twarda
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-648-2266-7
EAN: 9788364822667
Liczba stron: 352
Format: 210x210mm
Cena katalogowa: 29,90 zł

29,90 zł 18,83 zł

Produkt niedostępny

Opis

Bogato ilustrowany tom korespondencji Henryka Sienkiewicza, w którym czytelnik znajdzie nieznaną do tej pory twórczość epistolarną autora Trylogii. Wśród adresatów znalazły się tu osoby z kręgu najbliższych krewnych i przyjaciół pisarza, m.in. Jadwiga Janczewska, Karol Potkański, Stanisław Witkiewicz czy Maria Skłodowska-Curie.

W Roku Sienkiewiczowskim, ustanowionym przez Sejm i Senat RP dla uczczenia setnej rocznicy śmierci Pisarza i sto siedemdziesiątej rocznicy Jego urodzin, oddajemy do rąk Czytelników wybór listów skierowanych do rodziny i najbliższych przyjaciół.

Pełne wydanie listów ukazało się w Państwowym Instytucie Wydawniczym w latach 1977– 2009. Korespondencja ta – napisana z prawdziwym artyzmem i pełna ogromnego uroku – stanowi integralną część twórczości Sienkiewicza, przynoszącą atrakcyjne i osobiste świadectwo czasów, w których żył i tworzył. Dopełnieniem książki jest Pokłosie epistolarne – listy niepublikowane, które wypłynęły na światło dzienne już po wydaniu pięciotomowej edycji.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.