Agnieszka Dobkiewicz

Agnieszka Dobkiewicz jest polską dziennikarką, która związana jest z Dolnym Śląskiem. Aktywnie współpracuje z „Gazetą Wyborczą”, gdzie promuje historie regionu. Opiekuje się Fundacją Idea, która odpowiedzialna jest za funkcjonowanie m.in. Świdnickiego Portalu Historycznego.

Agnieszka Dobkiewicz i jej debiutancka powieść


Dziennikarka zadebiutowała powieścią „Mała Norymberga. Historie katów z Gross Rosen”. To opowieść, która stara się odkryć tajemnice powojennej Świdnicy. Książka powstawała przez wiele miesięcy, a początki jej tworzenia rozpoczęły się od dziennikarskiego śledztwa. Jak przyznaje autorka, przeglądając egzemplarz „Wiadomości Świdnickich” natknęła się na notatkę dotyczącą obozu Gros-Rosen, która zachęciła ją do zagłębienia się w historię powstania i funkcjonowania owego miejsca.

Proces powstawania dzieła


Głównym zamysłem pisarki była chęć dotarcia do jak najszerszej grupy odbiorców, aby zwrócić uwagę na zapomniane fakty i historie. Bazowała na zapiskach powojennej prasy, a także na dokumentach sądowych. Nie chciała jednak, aby jej dzieło zawierało jedynie surowe, encyklopedyczne zapisy i statystyki. Pragnęła przedstawić tę przerażającą historię ludzi w taki sposób, aby każdy, kto przeczyta jej twórczość, poczuł, zrozumiał i poznał losy ludzi zesłanych do obozu Gros-Rosen. Jej bestsellerowe dzieło zostało wydane w roku 2020, natomiast rok później ukazała się kolejna przejmująca powieść „Zapomniane historie z obozowego piekła

Lista książek: Agnieszka Dobkiewicz

20,25 zł 20,25 zł - najniższa cena 44,99 zł - cena detaliczna

Bestseller

38,49 zł 38,49 zł - najniższa cena 54,99 zł - cena detaliczna

Mała Norymberga - Dobkiewicz Agnieszka | mała okładka
-30 %

Mała Norymberga

Agnieszka Dobkiewicz

6.5 / 10 (151 ocen)

27,99 zł 27,99 zł - najniższa cena 39,99 zł - cena detaliczna

31,49 zł 31,49 zł - najniższa cena 44,99 zł - cena detaliczna