Agnieszka Frączek

Agnieszka Frączek - adiunkt w Instytucie Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Jej zainteresowania naukowe to językoznastwo, leksykologia i leksykografia. Jest również autorką wielu opowiadań i poezji dziecięcej.

Lista książek

Żaba w kaloszach. Wierszowane historyjki

Agnieszka Frączek

Zabawne, wierszowane historyjki o zwierzętach autorstwa mistrzyni słowa rymowanego - Agnieszki Frączek. Z pięknymi, ciepłymi ilustracjami Moniki Filipiny są doskonałą propozycją dla najmłodszych czytelników i ich rodziców.

Więcej

9,99 zł

7,67 zł

Wiersze łaciate i jeden w kratę

Agnieszka Frączek

Marzy mi się zwierzę z łaciatym ogonem, którym by machało z wrodzonym fasonem, zwierzę z grzbietem w łaty i z łaciatą głową. Bo zwierzę z mych marzeń jest rzecz jasna... krową… – tak Agnieszka Frączek zapowiada swoją najnowszą i chyba najbardziej zwariowaną książkę. Czytelnicy znajdą w niej wiersze o krowach, krówkach, wróbelkach marzących, żeby być krową, a nawet krowach w kratkę!
Polecamy do samodzielneg[...]

Więcej

25,99 zł

Wyliczanki bez trzymanki

Agnieszka Frączek

Wyliczanki bez trzymanki to zbiór pełnych humoru wyliczanek autorstwa Agnieszki Frączek.
Świetna zabawa i nauka zapamiętywania!

Więcej

29,99 zł

19,65 zł

Dzikie zwierzaki. Biblioteka maluszka

Agnieszka Frączek

W dżungli, w buszu czy na łące - wszędzie zwierząt są tysiące!
"Dzikie zwierzaki" to kolejna ksiażeczka z serii Biblioteka Maluszka. Książka ma wygodny format, kartonowe strony, bezpieczną piankową okładkę. Barwne ilustracje i zabawne wierszyki Agnieszki Frączek zachęcą malucha do zabawy z książką.

Więcej

6,99 zł

5,31 zł

Nasze pojazdy. Biblioteka maluszka

Agnieszka Frączek

Wywrotka, samolot, wóz strażacki, statek i traktor to bohaterowie książeczki "Nasze pojazdy" z serii Biblioteka Maluszka. Książka ma wygodny format, kartonowe strony, bezpieczną piankową okładkę. Barwne ilustracje i zabawne wierszyki Agnieszki Frączek zachęcą małych czytelników do zabawy z książką.

Więcej

6,99 zł

5,86 zł

W Straszydłowie - Agnieszka Frączek | mała okładka
-32 %

W Straszydłowie

Agnieszka Frączek

Kryją się w szufladach biurka, do lodówki dają nurka, siedzą w wannie i w piwnicy, w starym kapciu i w donicy, i na szafie, i pod szafą – wszędzie zmory wleźć potrafią! A najwięcej bestii bryka w zamieszczonych tu wierszykach.
Wystarczy zgasić światło i chwilę poczekać, żeby wypełzły z kątów i kącików i zamieniły pokój w prawdziwe Starszydłowo, prawda? Albo zastanowić się, dlaczego akurat dzisiaj nic się ni[...]

Więcej

25,99 zł

17,56 zł

Świat dzikich zwierząt

Agnieszka Frączek

Naciśnij naszą dźwiękową linijkę i sprawdź, jakie odgłosy wydają dzikie zwierzęta. Przeczytaj wesoły wierszyk o każdym z nich. To wspaniała zabawa dla malucha.

Więcej

32,99 zł

Kotostrofa

Agnieszka Frączek

Oto książki, które najprzyjemniej czyta się całą rodziną!

Najpiękniejsze wiersze i wierszyki dla dzieci autorstwa uznanych polskich poetów. Każdy tom to najbardziej lubiane przez małych czytelników utwory, którym towarzyszą wyjątkowe ilustracje.

Więcej

19,99 zł

10,00 zł

Kucyki pomagają

Agnieszka Frączek

Więcej

4,99 zł

Kucyki brykają

Agnieszka Frączek

Więcej

5,00 zł

Dobre obyczaje czyli z przyrodą za pan brat

Agnieszka Frączek

Wspaniała książka z wierszami Agnieszki Frączek, z wykształcenia germanisty i leksykografa, z zamiłowania autorki utworów dla najmłodszych, która potrafi w niecodzienny sposób pisać o zwykłych sprawach: o środowisku, w którym żyjemy i zasadach, jakich należy przestrzegać na co dzień. Znajdziemy tu dowcipne i bezpretensjonalne wiersze, odwołujące się do dziecięcych zabaw i rymowanek, które bawią zaskakujący[...]

Więcej

24,90 zł

13,89 zł

Całuski i buziaczki

Agnieszka Frączek

Hipopotam, słoń, czy cmok - każdy czasem cmoka: cmok!
Całus mamy pachnie groszkiem, bzem, budyniem i tym proszkiem, który sypie do szarlotki,
To dlatego jest tak słodki!

Więcej

19,95 zł

13,37 zł

Kocham cię - Agnieszka Frączek | mała okładka
-34 %

Kocham cię

Agnieszka Frączek

Ta pięknie ilustrowana książeczka w lekki, a zarazem trafny sposób opowiada wierszem o różnych rodzajach miłości widzianej oczami dziecka odnoszącej się głównie do członków rodziny i nie tylko.... Jest to świetny prezent dla wszystkich bliskich nam osób – i tych mających rok, i tych w wieku 101 lat.

Więcej

19,90 zł

13,13 zł

Zielono mi

Agnieszka Frączek

Kolejny tomik wierszy Agnieszki Frączek, jak zwykle wesołych, dowcipnych i łąmiących języki.
Agnieszka Frączek na co dzień zajmuje się pracą naukową. Chętnie jednak odrywa się od poważnych zagadnień językoznawstwa niemieckiego i leksykografii, by pisać zabawne i łamiące języki wiersze dla dzieci, wydane w licznych książkach, m.in. Chichopotam i Słoń na hulajnodze. A kiedy pani Agnieszka zakłada okulary w zi[...]

Więcej

29,90 zł

19,95 zł

Kochana mamusia - Agnieszka Frączek | mała okładka
-39 %

Kochana mamusia

Agnieszka Frączek

Pełna ciepła i humoru wierszowana opowieść o najważniejszej dla każdego dziecka osobie - mamusi. Wysmakowaną szatę graficzna, którą współtworzą urocze pastelowe ilustracje i specjalnie zakomponowane czcionki tekstu doskonale uzupełnia niebanalny wiersz autorstwa pani Agnieszki Frączek. Polecana dla wszystkich mam i kochających dzieci w każdym wieku.

Więcej

19,95 zł

12,12 zł

Kotostrofy czyli o kotach strofy

Agnieszka Frączek

Pewnego dnia do domu pani Agnieszki zawitały dwa czarno-białe dachowce mazurskie: Kapsel i Zakrętka. Małe koty potrafią niezwykle urozmaicić życie właściciela, psotami i figlami doprowadzając do licznych koto-strof w mieszkaniu. Są przy tym jednak niezrównaną inspiracją poetycką, o czym świadczy nowy zbiór wierszy.

Więcej

29,90 zł

19,95 zł

Gdy przy słowie jest przysłowie

Agnieszka Frączek

Ta książka wyjaśnia rymem i prozą czym jest przysłowie, podpowiada, jak odróżnić przysłowie od frazeologizmu, zachęca do zabawy przysłowiami. A przede wszystkim: bawi!

Więcej

21,90 zł

14,38 zł

Czytam sobie Psotny Franek Poziom 1 - Agnieszka Frączek | mała okładka
-28 %

Czytam sobie Psotny Franek Poziom 1

Agnieszka Frączek

Składam słowa, pierwszy poziom serii Czytam sobie, to wspaniały początek nauki czytania. Proste, acz zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami i przy użyciu 23 podstawowych głosek. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia głoskowania. Wysokiej klasy kolorowe ilustracje są harmonijnym uzupełnieniem c[...]

Więcej

12,99 zł

9,38 zł

Rymowane dranie w tranie czyli wiersze trudne niesłychanie z płytą CD

Agnieszka Frączek

Szanowni Państwo!
Często rodzice lub opiekunowie małych dzieci pytają: „Co robić, aby moje dziecko nie miało w przyszłości problemów z mówieniem?”. W pytaniu tym zawarta jest troska o pierwsze kontakty werbalne pociechy. Coraz więcej dzieci ma problemy z mówieniem, a co za tym idzie, nie potrafi zwerbalizować swoich obserwacji, wyrazić słownie swoich uczuć i emocji, a w konsekwencji – nawiązać prawidłowego [...]

Więcej

26,90 zł

17,48 zł

Cztery łapy i ogon czyli opowiadania o zwierzętach

Agnieszka Frączek

Książka przygotowana z myślą o dzieciach, które uczą się bądź mają trudności z czytaniem. Bardzo duże litery oraz układ tekstu uzupełnionego zabawnymi ilustracjami zachęcą młodego czytelnika do podjęcia wysiłku i poznania ciekawych bohaterów. Zawarte tu opowiadania o zwierzątkach i ich przygodach zainteresują zarówno chłopców, jak i dziewczynki - każde dziecko znajdzie coś dla siebie.[...]

Więcej

26,90 zł

Słoń na hulajnodze

Agnieszka Frączek

Pięknie zilustrowany przez Iwonę Całą zbiór wierszy dla najmłodszych. Agnieszka Frączek - poważny naukowiec i mama Isi. Na co dzień zajmuje się zawiłościami językoznawstwa niemieckiego, a w wolnych chwilach pisze wesołe wiersze, bawiąc się słowami jak mistrz Jan Brzechwa. Jest autorką wielu książeczek dla najmłodszych.
O autorce
Agnieszka Frączek - poważny naukowiec i mama Isi. Na co dzień zajmuje się zawił[...]

Więcej

32,90 zł

19,61 zł

Przedszkoludki Sto radości i dwa smutki - Agnieszka Frączek | mała okładka
-41 %

Przedszkoludki Sto radości i dwa smutki

Agnieszka Frączek

Przedszkolny dzień ukazany w wesołych, łamiących języki wierszach i krótkich opowiadaniach. O maluchach i starszakach, znaczkach na workach z kapciami, przedszkolnych atrakcjach, zabawie w piaskownicy, leżakowaniu, rysowaniu, lepieniu plasteliny, podwieczorku, a nawet o przedszkolnym balu.

Więcej

29,90 zł

17,78 zł

Kaczka w berecie (2 etap czytania) - Agnieszka Frączek | mała okładka
-32 %

Kaczka w berecie (2 etap czytania)

Agnieszka Frączek

Czy w worku na żagle mogą być tylko żagle? Może ukrywa się tam duch? Albo bazyliszek-miniaturka? Albo królewicz zaklęty w żabę? Czy kaczki chodzą w kraciastych ogrodniczkach? A może grają w karty lub kierują wozem strażackim? Przekonaj się, jakie atrakcje kryją się w przystani podczas spędzanych w gronie rodziny wakacji, dowiedz się, co może wyniknąć z wizyty wielkiej jak kruk papugi w górskiej chacie gazdy[...]

Więcej

12,90 zł

8,78 zł

Franek i miotła motorowa Poziom 1 - Agnieszka Frączek | mała okładka
-30 %

Franek i miotła motorowa Poziom 1

Agnieszka Frączek

Składam słowa, pierwszy poziom serii „Czytam sobie”, to wspaniały początek nauki czytania. Proste, acz zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami i przy użyciu 23 podstawowych głosek. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia głoskowania. Wysokiej klasy kolorowe ilustracje są harmonijnym uzupełnieniem[...]

Więcej

12,99 zł

9,14 zł

Jedna literka a zmiana wielka

Agnieszka Frączek

Jedna literka, a zmiana wielka to książka o homofonach (nie mylić z hełmofonami!). Czyli takich wyrazach, które brzmią identycznie, ale różnią się pisownią i znaczeniem. Tak jak kod i kot, smog i smok albo, za przeproszeniem, gatki i gadki. Trzeba postępować z nimi niezwykle ostrożnie!
Ale niech nikt sobie nie pomyśli, że to nie jest wesoła i rozbrykana książka dla wesołych i rozbrykanych Czytelników, tylko[...]

Więcej

24,90 zł

14,38 zł

Śmiechu warte - Agnieszka Frączek | mała okładka
-45 %

Śmiechu warte

Agnieszka Frączek

Ktoś jest ciekaw, jak powstała ta książka? Proszę bardzo, oto przepis:
wziąć sto trzydzieści pięć szerokich uśmiechów,
dodać do nich pęczek drobno posiekanych rymów,
dolać parę kropel absurdu,
dorzucić pół kosza świeżo zebranej fantazji,
dosypać do smaku szczyptę sentymentu,
zamieszać i...
...gotowe! Łatwizna, prawda?

Więcej

24,90 zł

13,68 zł

Sprężynek na tropie tajemnic Ekologia - Agnieszka Frączek | mała okładka
-48 %

Sprężynek na tropie tajemnic Ekologia

Agnieszka Frączek

Pierwsza z cyklu książek o Sprężynku – ludziku maskotce samodzielnie wykonanym przez Antosia ze starej sprężyny zegara. Sprężynek służył do zabawy, gdy Antoś chorował na ospę, a potem stał się jego nieodłącznym, bardzo mądrym przyjacielem. Jak przystało na ludzika powstałego z recyklingu, Sprężynek wiele mówi o ochronie środowiska. Zabawna historia o walorach edukacyjnych przeplatana wspaniałymi, dowcipnymi[...]

Więcej

29,90 zł

15,44 zł

Ślimak na urodzinach Wierszowane historyjki

Agnieszka Frączek

Zabawne, wierszowane historyjki o zwierzętach autorstwa mistrzyni słowa rymowanego - Agnieszki Frączek. Z pięknymi, ciepłymi ilustracjami Moniki Filipiny są doskonałą propozycją dla najmłodszych czytelników i ich rodziców.

Więcej

9,99 zł

7,67 zł

Bocian nauczyciel Wierszowane historyjki

Agnieszka Frączek

Zabawne, wierszowane historyjki o zwierzętach autorstwa mistrzyni słowa rymowanego - Agnieszki Frączek. Z pięknymi, ciepłymi ilustracjami Moniki Filipiny są doskonałą propozycją dla najmłodszych czytelników i ich rodziców.

Więcej

9,99 zł

7,67 zł

Zbaranieć można

Agnieszka Frączek

Są takie słowa, w których uważne oko (lub ucho) odkryje nazwy zwierząt. Zwierzęta trafiają tam na różne sposoby – albo przez przypadek (jak mucha do dMUCHAnia, a kuc do KUCania), albo w wyniku pewnych (słusznych czy nie) skojarzeń (stąd ślimak w ŚLIMAczeniu się, a świnki w ŚWINIEniu).
Oczywiście, nie tylko ślimak się ŚLIMAczy i nie tylko sowa bywa oSOWiała. Częściej się zdarza, że to papuga MAŁPuje, małpa P[...]

Więcej

22,90 zł

13,30 zł

Pająk na wakacjach Wierszowane historyjki

Agnieszka Frączek

Zabawne, wierszowane historyjki o zwierzętach autorstwa mistrzyni słowa rymowanego – Agnieszki Frączek. Z pięknymi, ciepłymi ilustracjami Moniki Filipiny są doskonałą propozycją dla najmłodszych czytelników i ich rodziców.

Więcej

9,99 zł

7,67 zł

Kret podróżnik Wierszowane historyjki

Agnieszka Frączek

Zabawne, wierszowane historyjki o zwierzętach autorstwa mistrzyni słowa rymowanego – Agnieszki Frączek. Z pięknymi, ciepłymi ilustracjami Moniki Filipiny są doskonałą propozycją dla najmłodszych czytelników i ich rodziców.

Więcej

9,99 zł

7,59 zł

Zając w restauracji Wierszowane historyjki

Agnieszka Frączek

Zabawne, wierszowane historyjki o zwierzętach autorstwa mistrzyni słowa rymowanego – Agnieszki Frączek. Z pięknymi, ciepłymi ilustracjami Moniki Filipiny są doskonałą propozycją dla najmłodszych czytelników i ich rodziców.

Więcej

9,99 zł

7,67 zł

Po co komu mamut? Poczytaj ze mną

Agnieszka Frączek

Sympatyczny mamut, który całe wieki spędził jako malowidło na ścianie jaskini, postanawia zmienić miejsce zamieszkania i wyruszyć w szeroki świat. Czeka na niego wiele niespodzianek... Ta klasyczna w formie bajka Agnieszki Frączek, pięknie zilustrowana przez Joannę Rusinek, rozbawi do łez i małych, i dużych.

Więcej

14,99 zł

10,65 zł

Jeśli bocian nie przyleci

Agnieszka Frączek

Książka porusza ważny społecznie temat adopcji. Autorka ze swadą i humorem, w przystępnej dla dziecka formie, ukazuje etapy decyzji i adopcji. Słusznie stwierdza, że najważniejsze jest noszenie dziecka w sercu, by wiedziało i czuło, że jest oczekiwane i kochane.
– Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy w Kaliszu

Więcej

21,90 zł

12,65 zł

Miasto nocą

Agnieszka Frączek

Chociaż gwiaździsta, leniwa noc
cichutko kusi: „Czas już pod koc”,
to jednak w każdym zakątku miasta
jest ktoś, kto nie śpi. Nie śpi i basta!
Na przykład Zdzicho (to pan laweciarz)
ciągle pracuje, choć wkrótce trzecia,
apteka też jest jeszcze otwarta,
choć zegar twierdzi, że mija czwarta,
a zamiatarką ktoś jezdnię sprząta,
choć w radiu mówią: „Wybiła piąta”…
Jeśli sądzisz, że miasto nocą zasypia – jesteś w [...]

Więcej

24,90 zł

12,45 zł

Dobre obyczaje czyli w lekkim tonie o bon tonie - Agnieszka Frączek | mała okładka
-37 %

Dobre obyczaje czyli w lekkim tonie o bon tonie

Agnieszka Frączek

Znakomita książka z dowcipnymi i bezpretensjonalnymi wierszami odwołującymi się do dziecięcych zabaw i rymowanek, które bawią zaskakującymi skojarzeniami, a jednocześnie uczą wrażliwości na potrzeby innych ludzi oraz pokazują zasady dobrego wychowania.

Więcej

24,90 zł

15,67 zł

Kto to taki To zwierzaki Na wsi

Agnieszka Frączek

Bajecznie kolorowe interaktywne książeczki z okienkami.

Seria książeczek, które w atrakcyjny sposób łączą naukę z zabawą. Zabawne wierszyki wskazują dzieciom jakie zwierzątka ukrywają się pod ruchomymi elementami książki.

Więcej

14,99 zł

10,30 zł

Kto to taki To zwierzaki Na podwórku

Agnieszka Frączek

Bajecznie kolorowe interaktywne książeczki z okienkami.

Seria książeczek, które w atrakcyjny sposób łączą naukę z zabawą. Zabawne wierszyki wskazują dzieciom jakie zwierzątka ukrywają się pod ruchomymi elementami książki.

Więcej

14,99 zł

9,47 zł

Struś na cisie i inne fisie

Agnieszka Frączek

Czy ktoś z Was widział zęby zięby? A może tańczył cza-czę z praczem? Albo dziurkaczem robił dziurki w dżemie? Jeżeli chcecie się przekonać, jak to możliwe, uruchomcie wyobraźnię, „rozgrzejcie” buzię i język i zacznijcie czytać wiersze zamieszczone w kolejnej książce z serii Na końcu języka. Tym razem utwory Agnieszki Frączek pomogą Wam poprawnie i ładnie wypowiadać najtrudniejsze w języku polskim głoski trz[...]

Więcej

18,90 zł

Za płotem z ostów - Agnieszka Frączek | mała okładka
-40 %

Za płotem z ostów

Agnieszka Frączek

Agnieszka Frączek tym razem prowadzi nas do domu z ogródkiem, trochę rzeczywistego, trochę baśniowego. Poetyckie obrazy różnorakich miejsc, roślin i stworzeń są dynamiczne i pełne szczegółów. Człowiek pełni w nich rolę (nie)dyskretnego obserwatora i troskliwego opiekuna. Wiersze obfitują w charakterystyczne dla autorki zaskakujące skojarzenia i zabawy brzmieniem słów. Budzą zaciekawienie i uśmiech. Stanowią[...]

Więcej

22,00 zł

13,16 zł

Siano w głowie czyli trafiła kosa na idiom

Agnieszka Frączek

Frazeologizm? To brzmi groźnie! A idiom? Brzmi może trochę lepiej, ale za to dzieciom zwykle kojarzy się opacznie… (...) W tej książce aż roi się od nich! Ale głowa do góry – nie taki diabeł straszny, jak go malują. Założę się, że wszystkie frazeologizmy przedstawione w wierszach kiedyś już słyszeliście, większość z pewnością doskonale rozumiecie, niektórych może nawet sami używacie. Szybko więc wpadniecie [...]

Więcej

22,90 zł

Pierwsze czytanki Julka i mała kosmitka poziom 1 - Agnieszka Frączek | mała okładka
-18 %

Pierwsze czytanki Julka i mała kosmitka poziom 1

Agnieszka Frączek

Pierwsze czytanki to seria opowiadań, które towarzyszą dzieciom na każdym poziomie nabywania umiejętności czytania. Wesołe historie, ciekawa tematyka i przyjazne ilustracje wspierają małych czytelników w ich pierwszych spotkaniach z książką. Poziom trudności dostosowany do wieku dziecka ułatwia zrozumienie treści.
Opowieść o Julce i kosmitce z pewnością zachęci dzieci do czytania.
Poziom 1. W krainie słów
O[...]

Więcej

9,99 zł

8,23 zł

Pierwsze czytanki Filip i sprytny włamywacz poziom 2

Agnieszka Frączek

Pierwsze czytanki to seria opowiadań, które towarzyszą dzieciom na każdym poziomie nabywania umiejętności czytania. Wesołe historie, ciekawa tematyka i przyjazne ilustracje wspierają małych czytelników w ich pierwszych spotkaniach z książką. Poziom trudności dostosowany do wieku dziecka ułatwia zrozumienie treści.
Opowieść o Filipie i sprytnym włamywaczu z pewnością zachęci dzieci do czytania.
Poziom 2. W k[...]

Więcej

9,99 zł

7,94 zł

Byk jak byk Rzecz nie całkiem poważna o całkiem poważnych błędach językowych

Agnieszka Frączek

Normalna rzecz, że poeci piszą o języku (w gruncie rzeczy cała poezja o nim jest), kiedy jednak filolog uprawia poezję, to rzecz dużo bardziej godna uwagi. Agnieszka Frączek – germanistka, leksykograf, historyk leksykografii – wybrała twórczość dla dzieci. Jej wiersze są radosne, spontaniczne, na pozór bezładne, co czytelników może zmylić. Warto się poddać tej żywiołowej poezji, popłynąć z jej nurtem. Tym r[...]

Więcej

22,90 zł

Złap byka za rogi, czyli półżartem o pułapkach językowych - Agnieszka Frączek | mała okładka
-44 %

Złap byka za rogi, czyli półżartem o pułapkach językowych

Agnieszka Frączek

Świat aż się roi od byków. Pół biedy, jeśli taki byk ma rogi i pasie się na łące. Gorzej, kiedy nie ma ani rogów, ani nawet łat, a zamiast brykać w koniczynie poprzez nasze słowa wdziera się na salony. O, takie bezrogie byki językowe to są dopiero groźne!
Próbowałam je kiedyś okiełznać, a potem zgromadzić w książce Byk jak byk. Ale gdzie tam! Nie zmieściły się. Napisałam więc kolejną książkę – tę, którą trz[...]

Więcej

22,90 zł

12,74 zł

Kotostrofy czyli o kotach strofy - Agnieszka Frączek | mała okładka
-41 %

Kotostrofy czyli o kotach strofy

Agnieszka Frączek

Pewnego dnia do domu pani Agnieszki zawitały dwa czarno-białe dachowce mazurskie: Kapsel i Zakrętka. Małe koty potrafią niezwykle urozmaicić życie właściciela, psotami i figlami doprowadzając do licznych koto-strof w mieszkaniu. Są przy tym jednak niezrównaną inspiracją poetycką, o czym świadczy nowy zbiór wierszy.

Więcej

29,90 zł

17,78 zł

Jedna literka a zmiana wielka - Agnieszka Frączek | mała okładka
-45 %

Jedna literka a zmiana wielka

Agnieszka Frączek

Jedna literka, a zmiana wielka to książka o homofonach (nie mylić z hełmofonami!). Czyli takich wyrazach, które brzmią identycznie, ale różnią się pisownią i znaczeniem. Tak jak kod i kot, smog i smok albo, za przeproszeniem, gatki i gadki. Trzeba postępować z nimi niezwykle ostrożnie!
Ale niech nikt sobie nie pomyśli, że to nie jest wesoła i rozbrykana książka dla wesołych i rozbrykanych Czytelników, tylko[...]

Więcej

24,90 zł

13,68 zł

Byk jak byk - Agnieszka Frączek | mała okładka
-45 %

Byk jak byk

Agnieszka Frączek

Normalna rzecz, że poeci piszą o języku (w gruncie rzeczy cała poezja o nim jest), kiedy jednak filolog uprawia poezję, to rzecz dużo bardziej godna uwagi.
Agnieszka Frączek – germanistka, leksykograf, historyk leksykografii – wybrała twórczość dla dzieci. Jej wiersze są radosne, spontaniczne, na pozór bezładne, co czytelników może zmylić. Warto się poddać tej żywiołowej poezji, popłynąć z jej nurtem. Tym r[...]

Więcej

24,90 zł

13,68 zł

Kanapka i innych wierszy kapka - Agnieszka Frączek | mała okładka
-45 %

Kanapka i innych wierszy kapka

Agnieszka Frączek

Zabawny zbiorek Agnieszki Fraczek, w którym poetka przedstawia słowa wieloznaczne. Każdy z utworów opatrzony jest zabawnymi objaśnieniami, naświetlającymi znaczenie trudniejszych wyrazów. W zakończeniu dla ambitnych autorka podaje definicję wyrazów wieloznacznych, wskazuje na różnicę między homonimam i polisemami, zawsze prostym, przejrzystym językiem, zawsze z żartem.
Książka genialnie zilustrowana przez m[...]

Więcej

24,90 zł

13,68 zł

BezNudna wyspa - Agnieszka Frączek | mała okładka
-45 %

BezNudna wyspa

Agnieszka Frączek

Jeśli fantazję spuścisz ze smyczy…
…kamyk do ciebie Bonjour! zaryczy, gdzieś u sąsiadki (albo sąsiada?) spotkasz hecnego praprapragada, a rozbrykane dwa hipcio-słonie ucztę wydadzą na twym balkonie.
I nawet wyspa – pusta, bezludna – barwna okaże się i… beznudna!
Najnowszy zbiór wierszy Agnieszki Frączek, gwarantujący każdemu małemu czytelnikowi świetną zabawę. Znajdziecie tu wiele absurdalnych pomysłów, kil[...]

Więcej

24,90 zł

13,68 zł

Berek literek - Agnieszka Frączek | mała okładka
-43 %

Berek literek

Agnieszka Frączek

Brawurowo napisana i zilustrowana książka, która swoim absurdalnym humorem bawi dzieci (i nie tylko!) w każdym wieku. Foka fika i fachowo fotki pstryka, himalaistka Ula huśta się na żyrandolu, w hotelowym hucząc holu, można też modrą miotłą kręcić młynki, mgłę maglować i robić minki!

„Berek literek” pomoże młodszemu dziecku osłuchać się z dźwiękami polskiej mowy, a dla starszych może być nieocenioną pomocą[...]

Więcej

39,90 zł

22,71 zł

Bajka obrazkowa na Święta

Agnieszka Frączek

Wesołe historyjki świąteczne, w których wybrane słowa zostały zastąpione piktogramami. Dzięki temu dziecko może czytać razem z mamą albo tatą, odgadując słowa ukryte w obrazkach.
Dla dzieci w wieku 3–5 lat.

Więcej

29,99 zł

21,51 zł

RANY JULEK O tym jak Julian Tuwim został poetą - Agnieszka Frączek | mała okładka
-46 %

RANY JULEK O tym jak Julian Tuwim został poetą

Agnieszka Frączek

Opowieść o Julku – niezłym ziółku. O budowaniu bardzo skomplikowanych, do niczego niesłużących maszyn i urządzeń. O hodowli zaskrońców w pudełku, zaklinaniu kamieni i… nieudanym wysadzeniu w powietrze pewnej łódzkiej kamieni­cy. To właśnie dzięki wielu swoim pasjom Julek został poetą. I to takim poetą:
że choćby przyszło tysiąc pisarzy
i każdy tysiąc strof by wysmażył,
i każdy nie wiem, jak się nadymał,
nik[...]

Więcej

26,90 zł

14,62 zł

Banialuki do zabawy i nauki - Agnieszka Frączek | mała okładka
-45 %

Banialuki do zabawy i nauki

Agnieszka Frączek

Kociokwik? Fiksum-dyrdum? Androny? Przecież takich słów w ogóle nie ma! Jak więc można pisać o nich wiersze? A jednak można…
W zbiorze, oprócz słów powszechnie znanych i stosowanych, znajdziecie też te trochę mniej popularne i pewnie nie dla wszystkich zrozumiałe.
Przy Banialukach można więc, całkiem niechcący, sporo się nauczyć.

Więcej

24,90 zł

13,68 zł

Dziadki i dziatki czyli o słowach starych i nowych - Agnieszka Frączek | mała okładka
-46 %

Dziadki i dziatki czyli o słowach starych i nowych

Agnieszka Frączek

Najnowsza książka Agnieszki Frączek to fascynująca i zabawna zarazem opowieść o słowach starych, już nieco zapomnianych oraz całkiem nowych, które są w naszym języku od niedawna. Mamy więc tu kałamarz, na wyprzódki czy trotuar, a także mejl, esemes czy dron. Każdemu słowu poświęcony jest pomysłowy wiersz, który z powodzeniem może być też wykorzystany jako dyktando („Zawżdy kiedy wzdłuż i wszerz orzesz rolę,[...]

Więcej

26,90 zł

14,62 zł

Nibybór zwierzęta wśród drapaczy chmur - Agnieszka Frączek | mała okładka
-45 %

Nibybór zwierzęta wśród drapaczy chmur

Agnieszka Frączek

Zwierzęta w mieście?
Cóż to za pomysł!
W mieście są auta, tramwaje, domy…
OK, czasami wpadnie tu mucha,
pies gdzieś zaszczeka, gołąb zagrucha,
lecz na tym chyba koniec, co nie?
Zajrzyj do książki.
Przekonasz się!

Więcej

24,90 zł

13,68 zł

Legendy polskie Toruńskie pierniki - Agnieszka Frączek | mała okładka
-43 %

Legendy polskie Toruńskie pierniki

Agnieszka Frączek

„Legendy polskie” dla najmłodszych, opowiedziane na nowo wspaniałymi rymami! To seria, która w przyjazny i zabawny sposób przybliża małym czytelnikom najciekawsze motywy z polskich legend i wprowadza ich w świat dobrej literatury.

Kto by nie znał smaku toruńskiego piernika! Ale jak to się stało, że są takie pyszne? Kto wieki temu po raz pierwszy dodał sekretny składnik i skąd go wziął? „Któregoś ranka w gr[...]

Więcej

29,90 zł

17,03 zł

Legendy polskie Bałtycka flądra - Agnieszka Frączek | mała okładka
-43 %

Legendy polskie Bałtycka flądra

Agnieszka Frączek

„Legendy polskie” dla najmłodszych, opowiedziane na nowo wspaniałymi rymami! To seria, która w przyjazny i zabawny sposób przybliża małym czytelnikom najciekawsze motywy z polskich legend i wprowadza ich w świat dobrej literatury.

Żyła raz sobie w Bałtyku flądra, która zarzekała się, że jest najpiękniejszą rybą w całym morzu. Złościło to inne ryby tak bardzo, że aż wezwały na pomoc Neptuna i jego pioruny. [...]

Więcej

29,90 zł

17,03 zł

Legendy polskie Syrenka warszawska - Agnieszka Frączek | mała okładka
-43 %

Legendy polskie Syrenka warszawska

Agnieszka Frączek

„Legendy polskie” dla najmłodszych, opowiedziane na nowo wspaniałymi rymami! To seria, która w przyjazny i zabawny sposób przybliża małym czytelnikom najciekawsze motywy z polskich legend i wprowadza ich w świat dobrej literatury.

Mieszka teraz na cokole nad Wisłą, a skąd się tam wzięła? Gdzie mieszkała wcześniej i co sprawiło, że postanowiła się ukryć w odmętach rzeki?

„Tu, gdzie dzisiaj jest Warszawa,
a[...]

Więcej

29,90 zł

17,03 zł

Legendy polskie Poznańskie koziołki - Agnieszka Frączek | mała okładka
-43 %

Legendy polskie Poznańskie koziołki

Agnieszka Frączek

„Legendy polskie” dla najmłodszych, opowiedziane na nowo wspaniałymi rymami! To seria, która w przyjazny i zabawny sposób przybliża małym czytelnikom najciekawsze motywy z polskich legend i wprowadza ich w świat dobrej literatury.

Dwa bardzo psotne koziołki rozrabiają w całym mieście. Zjadają kapcie, taczki i zapasy ze spiżarni. Niech je ktoś wreszcie zatrzyma! „Zamieszkały raz w Poznaniu z gospodynią – pa[...]

Więcej

29,90 zł

17,03 zł

Chichopotam - Agnieszka Frączek | mała okładka
-41 %

Chichopotam

Agnieszka Frączek

Obszerny zbiór dowcipnych, ciepłych i trochę „zakręconych” wierszy dla dzieci. Opowiadają o sprawach codziennych w niecodzienny sposób – zwierzęta, ludzie, zwykłe przedmioty czy zjawiska przyrody, słowem wszystko, za sprawą Agnieszki Frączek, jest niezwykłe, bajkowe, zaskakujące i pełne „Brzechwowego” humoru. Niektóre wierszyki to prawdziwe „łamacze języka”, w których autorka bawi się słowami.
„Chichopotama[...]

Więcej

39,90 zł

23,72 zł

A to feler O tym jak Brzechwa został bajkopisarzem.

Agnieszka Frączek

A to feler! jest opowieścią o dzieciństwie Brzechwy. O tropieniu żab w błocie, fascynacji parowozami i o mrożącym krew w żyłach skarbie, znalezionym pod śniegiem. O teatrze z walizki, leniwym aeroplanie i sukcesie, jaki przyniosła Jankowi rola robaczka świętojańskiego. Oraz o innych szurkach i firkach. Słowem: o tym, jak Jan Brzechwa został bajkopisarzem.

Więcej

29,90 zł