Alessandro Boscarino

Alessandro Boscarino (ur. 1982) to włoski autor pochodzący z Mediolanu. Zawodowo jest grafikiem oraz dyrektorem artystycznym. Na rynku literackim zadebiutował hołdem złożonym najbardziej nieprzystępnemu z ośmiotysięczników – szczytowi K2.

Alessandro Boscarino – marzenia o alpinizmie


Alessandro Boscarino jest autorem książki „K2. Historia najtrudniejszej góry świata” (tytuł oryginalny „K2. Storia della Montagna Impossible”) opublikowanej przez wydawnictwo SQN Sine qua non. Jest to literatura faktu, z dziedziny sportu i rekreacji, poruszająca tematykę alpinizmu. W swoim dziele literackim Alessandro Boscarino poza treścią wciągającej opowieści, za sprawą map, wspaniałych archiwalnych fotografii, ilustracji oraz szczegółowo opisanych tras, przedstawia ponad sto lat wyzwań podejmowanych pośród lodu. Pierwsze dzieło autora „K2. Historia najtrudniejszej góry świata” to wciągająca i pasjonująca pozycja, łącząca grafikę, fotografię, ilustracje i opowieści.

Papierowy pomnik w hołdzie K2


„K2. Historia najtrudniejszej góry świata” uważana jest za pasjonującą opowieść o marzeniu o K2. Pierwsza pozycja literacka Alessandro Boscarino przybliża czytelnikom zmagania, wyzwania oraz niebezpieczeństwa, czyhające na śmiałków próbujących zdobyć szczyt wymagającego ośmiotysięcznika. Barwna, wciągająca i fascynująca historia, uzupełniona przez liczne fotografie, szkice, oraz mapy, przypadnie do gustu nie tylko pasjonatom wysokogórskich wspinaczek.

Lista książek: Alessandro Boscarino

79,99 zł

39,99 zł