Andrea Tornielli

Andrea Tornielli

Andrea Tornielli (ur. 1964) - włoski pisarz i dziennikarz katolicki. Współpracował z dziennikiem „Il Sabato". Obecnie jest watykanistą miesięcznika katolickiego „Il Timone". Opublikował wiele książek o tematyce historycznej i religijnej, które przełożono na wiele języków. W Polsce ukazały się m.in.: Papieże a wojna; Ratzinger, strażnik wiary; Zmartwychwstanie: tajemnice, legendy i prawda; Dziecię Jezus: tajemnice, legendy i prawda o Narodzeniu, które zmieniło bieg historii; Tajemnica Ojca Pio i Karola Wojtyły; Santo subito!

Lista książek

Franciszek Papież, który się usmiecha

Andrea Tornielli

Już od pierwszej chwili gdy pojawił się na najważniejszym balkonie na placu Świętego Piotra – Jego proste i szczere pozdrowienie „dobry wieczór” trafiło do serc milionów wiernych. Choć od tamtego czasu minęło wiele miesięcy – entuzjazm wobec Jego osoby nie słabnie – a wręcz umacnia się, docierając również do niewierzących. Andrea Tornielli – który poznał kardynała Bergoglio jeszcze przed Jego elekcją – grom[...]

Więcej

29,90 zł

17,34 zł

A.D. 2012

Andrea Tornielli, Gaeta Saverio

Głośna książka Andrei Torniellego, autora bestsellerowego "Santo subito!". Klęski żywiołowe, kryzys ekonomiczny, upadek moralności, epidemie, katastroficzne przepowiednie fałszywych proroków. Czy to wszystko jest zapowiedzią bliskiego końca naszych czasów?

Więcej

29,90 zł

20,33 zł

Carlo Maria Martini. Niepokorny kardynał

Andrea Tornielli

Kościół jest spóźniony o 200 lat. Dlaczego się nie otrząśnie? Czy to strach? Lęk zamiast odwagi? Przecież wiara jest fundamentem Kościoła. Wiara, ufność, odwaga - mówił w ostatnim wywiadzie, na kilka miesięcy przed śmiercią,
Carlo Maria Martini.

Dla jednych symbol postępowego nurtu w Kościele, dla innych antypapież, którego poglądy ocierały się o herezję. Nawoływał do "nawrócenia" i wielkiej przemiany Kośc[...]

Więcej

34,90 zł

Jorge Mario Bergoglio Franciszek Biografia Papieża

Andrea Tornielli

Dzieciństwo, młodość, kapłaństwo. Pasterz wśród ubogich Buenos Aires.

Kim jest nowy papież, wybrany w czasie jednego z najkrótszych konklawe, już w piątym głosowaniu? Znany watykanista przybliża osobowość kardynała Jorge Mario Bergoglio poprzez jego słowa, myśli, świadectwa i wspomnienia sięgające aż do ostatnich godzin poprzedzających zapowiedź habemus papam.

Pierwsza kompletna biografia papieża Francisz[...]

Więcej

29,90 zł

18,10 zł

Pius XII Papież, który ratował Żydów

Andrea Tornielli

Działania Stolicy Apostolskiej w trakcie wojny, w latach gdy Rzym okupowany był przez wojska niemieckie, zebrały we Włoszech i poza granicami chóralne pochwały i dowody podziwu dla akcji, która objęła wiele tysięcy prześladowanych. Do tego uroczystego i zgodnego głosu uznania przyłączyli się lewicowi politycy, którzy również znaleźli schronienie wewnątrz watykańskich i klasztornych murów.

Dopóki Pius XII ż[...]

Więcej

44,90 zł

Śledztwo w sprawie Całunu

Andrea Tornielli

Całun Turyński to fascynująca zagadka. Ta "ikona" a raczej "relikwia" - jak wyraził się Jan Paweł II - od wieków otaczana czcią, nosi ślady męki i śmierci Jezusa.
Od ponad wieku Całun jest też przedmiotem badań naukowych: fotografuje się go, bada, powiększa, analizuje, poddaje datowaniu węglem radioaktywnym, opracowuje trójwymiarowe wizualizacje.

Andrea Tornielli podążając śladem historycznych dokumentów, [...]

Więcej

24,90 zł

17,48 zł