Andrzej Nowak-Arczewski

Andrzej Nowak-Arczewski jest polskim publicystą i dziennikarzem, który urodził się w 1955 roku w Sandomierzu. Autor ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim, na Wydziale Polonistyki. Od 1975 roku publikował swoje artykuły w miesięczniku literackim „Nowy Wyraz”. Andrzej Nowak-Arczewski podejmował współpracę z takimi magazynami, jak: „Literatura”, „Film”, „Radar”, „Tygodnik Kulturalny” i „Nowe Książki”. Autor publikował przede wszystkim publicystykę kulturalną, recenzje i krytykę literacką.

Andrzej Nowak-Arczewski – autor książek reporterskich


Andrzej Nowak-Arczewski znany jest przede wszystkim z publikowania książek reporterskich. Do najpopularniejszych książek, wydanych przez tego autora można zaliczyć takie publikacje, jak: „Magdalena z mrocznej baśni”, „Być jak diament”, „Zmiłuj się nad nami” czy „Stań do apelu. Pseudonim Tarzan”. Andrzej Nowak-Arczewski w swojej twórczości przedstawia niebanalne postacie historyczne, które nie są znane szerszemu gronu czytelników. Autor porusza kontrowersyjne tematy, które często wzbudzają emocje.

Wyróżnienia za twórczość


Andrzej Nowak-Arczewski jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Książka pt. „Stań do apelu. Pseudonim Tarzan” otrzymała tytuł książki miesiąca września 2018 roku „Miesięcznika Literackiego Książki”. Ponadto autor dwukrotnie otrzymał Świętokrzyską Nagrodę Kultury. W 2019 roku za publikacja pt. „Zmiłuj się nad nami”, przyznana została Andrzejowi Nowakowi-Arczewskiemu ogólnopolska Nagroda imienia Kazimierza Moczarskiego. Autor jest również laureatem Ogólnopolskiego Konkursu na reportaż imienia Zbigniewa Nosala.

Lista książek: Andrzej Nowak-Arczewski

20,25 zł 5,00 zł - najniższa cena 44,99 zł - cena detaliczna

Pseudonim Tarzan - Andrzej Nowak-Arczewski | mała okładka
-31 %

Pseudonim Tarzan

Andrzej Nowak-Arczewski

7.3 / 10 (9 ocen)

24,08 zł 24,08 zł - najniższa cena 34,90 zł - cena detaliczna

Zmiłuj się nad nami - Andrzej Nowak-Arczewski | mała okładka

Zmiłuj się nad nami

Andrzej Nowak-Arczewski

6.8 / 10 (78 ocen)

36,00 zł 36,00 zł - najniższa cena 36,00 zł - cena detaliczna