Barbara Ehrenreich

Barbara Ehrenreich urodziła się 26 sierpnia 1941 roku w Butte, zmarła 1 września 2022 roku w Aleksandrii. Po ukończeniu studiów na Rockenfeller University, w latach 1991-1997 prowadziła stałą kolumnę w magazynie The Time. Ponadto, Barbara Ehrenreich tworzyła także teksty do the New York Timesa, Mother Jones, The Atlantic, Monthly, Ms i The New Republic.

Barbara Ehrenreich - bestsellerowa powieść sprzedana w ponad milionach egzemplarzy


Wyjątkowym debiutem literackim Barbara Ehrenreich okazała się jej powieść traktująca o feminizmie i społeczeństwie w XX wieku. Jej przetłumaczony na język polski tytuł brzmi „Rytuały krwi. Źródła i historia naszej namiętności do wojny”. W dorobku autorki znajduje się także powieść „Za grosze” wydana w 2001 roku. Książki zyskały miano bestsellerów. Powieści Ehrenreich zostały sprzedane w ponad milionie egzemplarzy i przełożone między innymi na język polski, francuski czy niemiecki.

Wyróżnienia za zbiór esejów


W 2021 roku Ehrenreich wydała bogaty zbiór esejów „Had I know: Collected Essays”. Ta bardzo osobista książka, została przez wielu krytyków literackich okrzynięta za wyjątkową. Ehrenreich otrzymała za nią nagrodę. To wyróżnienie przyznawane przez PEN/Diamonstein-Spielvogel Award w Nowym Jorku. Ehrenreich uznana została za autorkę jednej z najlepszych książek eseistycznych, opublikowanych w danym roku kalendarzowym przez amerykańskie wydawnictwa.

Lista książek: Barbara Ehrenreich

29,21 zł 29,21 zł - najniższa cena 49,90 zł - cena detaliczna

Gdybym wiedziała Wybór esejów - Barbara Ehrenreich | mała okładka
-41 %

Gdybym wiedziała Wybór esejów

Barbara Ehrenreich

29,21 zł 29,21 zł - najniższa cena 49,90 zł - cena detaliczna