Bartłomiej Kuraś

dziennikarz krakowskiego oddziału „Gazety Wyborczej", urodzony w Zakopanem, góral z dziada pradziada, specjalizuje się w tekstach o Podhalu i Tatrach.

Lista książek

Krzyżyk niespodziany. Czas Goralenvolk - Paweł Smoleński, Bartłomiej Kuraś | mała okładka
-41 %

Krzyżyk niespodziany. Czas Goralenvolk

Paweł Smoleński, Bartłomiej Kuraś

Wacuś ściskał dłoń Hansa Franka, gdy przez Tatry ruszali pierwsi kurierzy. Wacuś Krzeptowski chluby nazwisku nie przyniósł i skończył marnie, a jego kuzyn Józef „Ujek” Krzeptowski poświęcał życie, by hańbę z nazwiska zmazać.

Więcej

44,90 zł

26,54 zł

Bedzies wisioł za cosik

Paweł Smoleński, Bartłomiej Kuraś

Podhale i Tatry, jakich nie znaliście. Józef Kuraś, pseudonim „Ogień” - legendarny przywódca partyzantki na Podhalu, walczący równie zaciekle podczas wojny z Niemcami, co tuż po niej z władzą komunistyczną. Do dziś ciążą na nim jednak podejrzenia o mordowanie żydowskiej ludności.

Więcej

32,90 zł

14,81 zł

Niech to szlak! Kronika śmierci w górach - Bartłomiej Kuraś | mała okładka
-34 %

Niech to szlak! Kronika śmierci w górach

Bartłomiej Kuraś

Pierwszy masowy przypadek porażenia piorunem w historii tatrzańskiej turystyki, morderstwa na szlaku, ofiary lawin, ratownicy TOPR oddający życie za turystów, grotołazi, którzy na zawsze utknęli w tatrzańskich jaskiniach. Jeśli myślicie, że mrożące krew w żyłach historie wydarzają się tylko na ośmiotysięcznikach to jesteście w błędzie. Tatry to góry, które dla wielu są pasją, a nawet miłością. Ale potrafią [...]

Więcej

39,99 zł

26,31 zł