Bill Gates

Bill Gates urodził się 28 października 1955 roku w Seattle w USA. Już w czasie nauki w szkole podstawowej Gates wyróżniał się wybitnymi osiągnięciami w dziedzinie matematyki, informatyki i innych nauk ścisłych. Wykorzystując urlop dziekański na Harvardzie, Gates podjął współpracę z firmą MITS, zajmującą się projektowanie komputerów. W 1976 roku Bill Gates założył firmę Microsoft, zarejestrowaną w Urzędzie Patentów Znaków Towarowych USA.

Bill Gates – historia wielkiego sukcesu


Gates jest autorem książek „Droga Ku Przyszłości” i „Biznes szybki jak myśl”, w których dzieli się z czytelnikami swoją wiedzą informatyczną, a także doświadczeniem związanym z nowymi technologiami. W książce „Jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej?” Gates opisuje także, jaki wpływ będzie miała rozwój technologii na dalsze losy świata.

Jeden z najbardziej wpływowych ludzi na świecie


Według tygodnika The Time Gates należy do 100 osób, które znacząco wpłynęły na losy świata w XX wieku. Uważa się, że jest to jedna z najbardziej wpływowych osób na całej kuli ziemskiej. Magazyn The Time w uznaniu za działalność charytatywną Gates’a, przyznał mu wyróżnienie Miłosierny Samarytanin. Bill Gates znalazł się na 8 pozycji na liście bohaterów naszych czasów, stworzonej przez Tygodnik New Statesman.

Lista książek

Jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej Rozwiązania, które już mamy, zmiany, jakich potrzebujemy - Bill Gates | mała okładka
-39 %

Jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej Rozwiązania, które już mamy, zmiany, jakich potrzebujemy

Bill Gates

Według Bila Gates’a tylko zatrzymanie emisji gazów cieplarnianych może uratować świat przed katastrofą. Oto jego plan i wezwanie do działania.
Ta książka to owoc dziesięciu lat badań nad przyczynami i skutkami zmian klimatycznych. Bill Gates w poszukiwania sposobów na powstrzymanie katastrofy ekologicznej zaangażował ekspertów w dziedzinach fizyki, chemii, biologii, inżynierii, politologii i finansów. W[...]

Więcej

44,99 zł

27,39 zł