Dariusz Joński

Dariusz Joński jest to polski polityk, samorządowiec, poseł na Sejm VII i IX kadencji i pisarz. W 2010 roku był on zastępcą prezydenta Łodzi. W latach 200-2017 był członkiem SLD, a od 2019 roku przynależy do partii Inicjatywa Polska. Autor urodził się 12 stycznia 1979 roku w Łodzi. Jest on absolwentem ekonomii na Politechnice Łódzkiej. Podyplomowe studium prawa i administracji ukończył na Uniwersytecie Łódzkim.

Dariusz Joński – działalność polityczna


W wyborach samorządowych, które odbyły się w 2010 roku, został zgłoszony jako kandydat na prezydenta Łodzi z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W pierwszej turze wyborów Dariusz Joński zajął drugie miejsce. W drugiej turze zyskał 39,35% głosów. Przegrał z Hanną Zdanowską.

Dariusz Joński - poszukiwanie sprawiedliwości


W 2023 roku wraz z posłem Michałem Szczerbą opublikował książkę pod tytułem "Wielkie żniwa. Jak PiS ukradł Polskę”. To dzieło z gatunku literatura faktu. Zostało ono stworzone na podstawie doświadczeń z kontroli poselskich, które obaj posłowie przeprowadzili w trakcie IX kadencji Sejmu. W książce przedstawione są autentyczne wydarzenia i postacie.

Lista książek: Dariusz Joński

25,00 zł 25,00 zł - najniższa cena 59,99 zł - cena detaliczna