David Foster Wallace

David Foster Wallace urodził się 21 lutego 1962 roku w Ithaca, zmarł 12 września 2008 roku w Claremont. Był amerykańskim pisarzem, autorem trzech znanych i cenionych powieści "The Broom of the System", "Infinite Jest", "Pale King". W Polsce ukazał się dotychczas zbiór opowiadań "Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi" i "Blady Król".

Urodził się w mieście Ithca w stanie Nowy Jork, wczesne dzieciństwo spędził w stanie Illinois. Studiował język angielski i filozofię, z naciskiem na logikę modalna i matematykę na Amherst College.

Pisał w stylu postmodernistycznym, wzorował się między innymi na Pynchonie czy Johnie Irvingu.

12 września 2008 roku popełnił samobójstwo po wielu latach walki z depresją. Jego ostatnia, niedokończona książka "Blady król", nad którą pracował przez ponad dekadę została pośmiertnie opublikowana w kwietniu 2011 roku.

Lista książek

Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi

Foster Wallace David

David Foster Wallace pierwszy raz po polsku!
Ironiczny, wnikliwy i zabawny portret Amerykanów przełomu XX i XXI wieku. Zbiór nietypowych historii przesyconych ironicznym humorem, groteskowymi postaciami i sytuacjami. Bohaterowie są egocentryczni, niedojrzali emocjonalnie i zagubieni, zapatrzeni w media, rozbudzeni seksualnie, ale niezdolni do zbudowania trwałej i zdrowej relacji. Wciągająca lektura, od któr[...]

Więcej

39,99 zł

32,19 zł

Blady król - Wallace David Foster | mała okładka
-20 %

Blady król

Wallace David Foster

Tematem powieści, której David Foster Wallace poświęcił ostatnich dziesięć lat życia, jest śmiertelna nuda. Dziesięć lat po samobójczej śmierci kultowego amerykańskiego pisarza jego dzieło w końcu trafia do rąk polskich czytelników.
Przebłyski, pozornie przypadkowe stop-klatki z życiorysów osób, które łączy jedno – spotykają się w zasypanym papierami biurze Izby Rozliczeń Skarbowych, gdzie każdy dzień do zł[...]

Więcej

54,99 zł

44,26 zł