Dorota Kassjanowicz

Dorota Kassjanowicz urodziła się w 1968 roku. To absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Po zakończeniu edukacji, objęła ona stanowisko redaktora w pewnym, niewielkim czasopiśmie. Pasja do prozy i poezji wynikała nie tylko z wybranego kierunku studiów, ale także z ciągłego kontaktu z literaturą klasyczną oraz nowoczesną. Dorota Kassjanowicz tworzy i współtworzy teksty do spektakli muzycznych dla osób dorosłych oraz dzieci. W twórczości Ewy Błaszczyk, Hanny Banaszak i Stanisławy Celińskiej, można znaleźć także teksty napisane przez nią do piosenek.

Dorota Kassjanowicz – autorka wielu książek dla najmłodszych czytelników


W dorobku artystycznym Doroty Kassjanowicz znajdują się także utwory prozatorskie. Autorka wydaje je, zarówno pod swoim prawdziwym nazwiskiem, jak i pseudonimem artystycznym Dorota Czupkiewicz. Do pozycji Kassjanowicz zaliczyć można utwór „Co to się dzieje naprawdę”, „Ogłoszenia dzieci, nie dzieci, stworzeń i rzeczy”, „Dago i Lo. Czytanie książek”, „Dago i Lo”. Segregacja śmieci”, „Dago i Lo. Niejadek”, „Dago i Lo. Chorowanie”, „Dago i Lo. Przedszkole”, a także „Dago i Lo. Mycie rąk”. Utworami autorstwa Doroty Kassjanowicz są także „Kamienica Pod śniegiem” i „Raz dwa trzy zaśnij ty!, jak również „Zamieszkanie na sawannie czyli dlaczego zwierz dziki łyka batoniki”.

Utwory dla dzieci i dorosłych


Twórczość Doroty Kassjanowicz spotkała się z aprobatą nie tylko czytelników, ale także krytyków literackich. Jej książki, stworzone dla najmłodszych odbiorców, stały się bardzo popularne z uwagi na ich prosty, zrozumiały język, barwne opisy, a także interesujące przedstawienie, nawet tak prozaicznych aspektów, jak segregacja śmieci, brak apetytu, choroba, pójście do przedszkola czy codzienne mycie rąk. Literatura dziecięca to specjalizacja Doroty Kassjanowicz. Stworzyła ona także powieści zaliczane do gatunku prozy feministycznej, w której przedstawia niezwykle interesujące historię bohaterów poszukujących miłości, szczęścia i akceptacji.

Lista książek: Dorota Kassjanowicz

29,00 zł 29,00 zł - najniższa cena 29,00 zł - cena detaliczna

20,93 zł 20,33 zł - najniższa cena 29,90 zł - cena detaliczna