Elizabeth Becker

Elizabeth Becker to amerykańska dziennikarka i pisarka. Urodziła się 28 października 1947 roku. Napisała pięć książek i jest znana z reportaży o Kambodży. Autorka ukończyła Uniwersytet Waszyngtona na wydziale Studiów Azji Południowej. Była stypendystką Edelmana w Joan Shorenstein Center on the Press, Politik and Publick Policy w Harvard Kennedy School. Jej prace na temat Kambodży i Czerwonych Khmerów przechowywane są w Bibliotece Azji Południowo-Wschodniej Uniwersytetu Waszyngtońskiego.

Elizabeth Becker – autorka licznych reportaży


Becker swoją karierę w świecie reportażu rozpoczęła w Kambodży podczas wojny w Wietnamie. Była lokalną reporterką dla magazynu Washington Post. Autorka była również starszym redaktorem zagranicznym „National Public Radio”. Otrzymała ona dwie nagrody DuPont Columbia jako producent wykonawczy za reportaż z pierwszych demokratycznych wyborów w RPA i ludobójstwa w Rwandzie. Współpracowała również z „New York Times”. Była członkiem grupy, która zdobyła nagrodę Pulitzera w 2022 roku za służbę publiczną.

Autorka książek wojennych


Elizabeth Becker jest autorką kilku książek. Wśród nich znajdują się: „When the War Was Over: Cambodia and the Khmer Rouge Revolution” z 1986 roku i “America’s Vietnam War: A Narrative History” opublikowana w 1992 roku. Jej jedną z ostanich pozycji jest dzieło pod tytułem „You Dont’t Belong Here: How Three Women Rewrote the Story of War”. Książka wydana została w 2021 roku. W Polsce dzieło tej autorki znana jest pod tytułem „"Korespondentki. Chodź, pokażę ci wojnę"”. Opublikowane zostało przez wydawnictwo Znak Horyzont w 2023 roku.

Lista książek: Elizabeth Becker

25,65 zł 25,65 zł - najniższa cena 56,99 zł - cena detaliczna