Emilia Dłużewska


Emilia Dłużewska
pochodzi z Trójmiasta. To absolwentka psychologii i kulturoznawstwa, ukończonego na Uniwersytecie w Poznaniu. Dłużewska przez wiele lat mieszkała w Pradze, w Szanghaju, w Melbourne, a także w Yogyakarcie. Po ukończeniu studiów, przez wiele lat współpracowała z poczytnymi dziennikami publikując w Wolnej Sobocie i w magazynie Książki. Jest związana z Gazetą Wyborcza, gdzie zajmuje stanowisko dziennikarki kulturalnej.

Emilia Dłużewska - książki i czasopismaW dorobku literackim Emilii Dłużewskiej znaleźć można nie tylko czasopisma, ale również książki. Debiutem literackim Dłużewskiej jest powieść „ Jak płakać w miejscach publicznych”. Ponadto stworzyła ona artykuł do czasopisma Znak numer 813 z lutego 2023. To także autorka artykułu opublikowanego w „Książki. Magazyn do czytania” nr 1 wydanie nr 58 z 2023 roku.

Bestseller Emilii DłużewskiejDłużewska jest autorką bestsellera -„ Jak płakać w miejscach publicznych”. Książka została wydana przez Znak. Wydawnictwo objęło wyłączny patronat nad tym utworem literackim. Emilia Dłużewska została wyróżniona w kategorii bestseller Znaku. Udzieliła wielu wywiadów, między innymi dla „Wysokich obcasów” i „Noizz”, w których zdradza szczegóły ze swojego życia prywatnego, a także dzieli się przemyśleniami na temat swojej książki „Jak płakać w miejscach publicznych”.

Lista książek: Emilia Dłużewska

25,00 zł 29,99 zł (-16%) - najniższa cena 49,99 zł (-49%) - cena detaliczna