Emily Hawkins

Emily Hawkins jest angielską pisarką i redaktorką. Już w okresie dzieciństwa interesowała się ona fauną i florą, co spowodowało, że podjęła studia traktujące o wyżej wymienionej tematyce na prestiżowym uniwersytecie. W swoich badaniach naukowych Emily Hawkins skupiała się przede wszystkim na wyjaśnieniu przyczyny powstania życia w oceanach, a także powodów wyginięcia dinozaurów. Hawkins pełni funkcję redaktora naczelnego w magazynie popularnonaukowym, dedykowanym czytelnikom w różnym wieku.

Emily Hawkins – bogato ilustrowane atlasy, traktujące o faunie i florze


Debiutem literackim Emily Hawkins jest „Oceanologia”. To pozycja beletrystyczna ozdobiona pięknie wykonanymi ilustracjami. Jest ona skierowana, zarówno dla dzieci, jaki i młodzieży, zainteresowanych otaczającą ich przyrodą. Wspomniana wyżej książka wyjaśnia, w jaki sposób powstało życie w oceanach, a także które gatunki zwierząt żyją pod wodą. Emily Hawkins ma ogromny dar prostego, a jednocześnie zrozumiałego przedstawiania ewolucji poszczególnych gatunków zwierząt morskich i przystosowywania się ich do życia pod wodą. W późniejszym czasie Emily Hawkins wydała także bogato ilustrowany „Atlas przygód zwierząt”. To pozycja beletrystyczna, która również spotkała się z dużym zainteresowaniem odbiorców w różnym wieku.

Wyróżnienie „The New York Time” za dorobek literacki


Dorobek literacki Emily Hawkins został doceniony w konkursie organizowanym przez jedną z najbardziej prestiżowych gazet na świecie „The New York Time”. Stworzone przez Hawkins pozycje beletrystyczne zostały przetłumaczone na wiele języków. To książki, które w wielu państwach na świecie są wykorzystywane w trakcie zajęć organizowanych w szkołach, szczególnie z zakresu botaniki czy biologii. Hawkins w trakcie tworzenia swoich książek, podjęła owocną współpracę z wybitną ilustratorką Lucy Leatherland. To utalentowana rysowniczka i malarka, zawodowo związana z wydawnictwami oferującymi ilustrowaną literaturę beletrystyczną.

Lista książek: Emily Hawkins

69,99 zł

48,99 zł

Atlas oceanicznych przygód - Emily Hawkins | mała okładka
-36 %

Atlas oceanicznych przygód

Emily Hawkins

8.9 / 10 (8 ocen)

59,90 zł

38,11 zł

Atlas rekordów świata - Emily Hawkins | mała okładka
-36 %

Atlas rekordów świata

Emily Hawkins

10.0 / 10 (3 oceny)

89,90 zł

57,19 zł

Atlas przygód dinozaurów - Emily Hawkins | mała okładka
-36 %

Atlas przygód dinozaurów

Emily Hawkins

8.8 / 10 (16 ocen)

59,90 zł

38,11 zł