Eric Manheimer

ERIC MANHEIMER – znany amerykański lekarz, który w 1997 roku został dyrektorem szpitala Bellevue w Nowym Jorku. Został on założony w 1736 roku i jest najstarszą i największą placówką publiczną w Stanach Zjednoczonych. Pracuje w niej ponad 7 tysięcy osób. Co ciekawe, pacjentami tego szpitala są zarówno finansiści z Wall Street, dyplomaci z ONZ, jak również nielegalni imigranci czy też skazańcy z więzienia na Rikers Island.

Eric Manheimer – książka „Dwunastu pacjentów”


Eric Manheimer w swojej karierze medycznej spotkał się z wieloma trudnościami i zaskakującymi historiami. Postanowił opisać część z nich w książce „Dwunastu pacjentów”, która stała się hitem na całym świecie. W Polsce ukazała się w 2021 roku nakładem wydawnictwa Znak literanova. Opisane przez niego historie to nie tylko skomplikowane przypadki medyczne. To przede wszystkim pełne emocji opowieści o ludziach i ich dramatach.

Eric Manheimer – co ma wspólnego z serialem „New Amsterdam”?


„New Amsterdam” to hitowy serial wyprodukowany przez Netflixa. Okazuje się, że pierwowzorem głównego bohatera – Maxa Goodwina – był nie kto inny, jak Eric Manheimer. Cała fabuła produkcji została oparta na książce „Dwunastu pacjentów”.

Lista książek: Eric Manheimer

24,75 zł 24,75 zł - najniższa cena 54,99 zł - cena detaliczna