Ewa Dobak

Ewa Dobak to debiutująca autorka literatury kulinarnej. Od lat zawodowo związana z kuchnią francuską, miłośniczka Francji oraz pasjonatka dobrego jedzenia. Współzałożycielka kultowego francuskiego bistro „Charlotte – wino i chleb”, którego lokale z powodzeniem działają w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu. Tradycyjna, manufakturowa produkcja oraz oryginalne, francuskie receptury, stosowane w lokalach autorki, cieszą się dużą popularnością. Debiutancka książka Ewy Dobak, powstała we współpracy z Justyną Kosmalą – współwłaścicielką bistro.

Ewa Dobak – smaki Francji


W swojej pierwszej książce kulinarnej Ewa Dobak przedstawia kultowe francuskie przepisy oraz dania, które od lat królują w prowadzonym przez nią lokalu. „Francuskie przepisy z bistro Charlotte” (Wydawnictwo Wilga, data premiery 2021-11-10) to pozycja wydana z okazji dziesięciolecia istnienia Bistra Charlotte. Książka kucharska Ewy Dobak poza sprawdzonymi przepisami kuchni francuskiej, uzupełniona została o ciekawe anegdoty z kawiarnianego życia w bistro oraz zachwycające fotografie.

Ulubione przepisy z Bistro Charlotte


W swojej debiutanckiej książce Ewa Dobak oswaja kuchnię francuską, która wielokrotnie uważana jest za wyrafinowaną i skomplikowaną. W imponującym albumie kulinarnym autorki, kuchnia francuska ma jednak również drugie oblicze – nieformalne, codzienne, a zarazem niezmiennie pyszne. W książce współautorstwa Ewy Dobak znajdują się między innymi przepisy na tradycyjne pieczywo oraz klasyki kuchni francuskiej, takie jak zupa cebulowa czy boeuf bourgouignon.

Lista książek: Ewa Dobak

69,99 zł 42,65 zł - najniższa cena 69,99 zł - cena detaliczna