Filip Zawada

Filip Zawada urodził się w 1975 roku we Wrocławiu. Jest poetą, prozaikiem, muzykiem, fotografem, a także reżyserem i aktorem filmów offowych. Grał w zespole "Saksofonowe ptaki", "AGD" oraz w zespole "Pustki", z którym nagrał płyty "8 Ohm" i "DO MI NO". Współtworzył muzykę do sztuk Przemysława Wojcieszka. Napisał również muzykę do przedstawienia muzycznego "Pozytywka", do spektaklu "Wojna nie ma w sobie nic z kobiety" oraz "Czystka". Skomponował także muzykę do filmu "Knives out" oraz "Dziewczyna z szafy". Jest współautorem kilku produkcji filmowych. Obecnie gra w jednoosobowym zespole "ITOITO". W 2014 roku zdobył Puchar Polski i Mistrzostwo Polski w łucznictwie Field.

Filip Zawada- ceniony poeta i pisarz


Od 1997 roku wydał 6 tomów poezji: "System jedynkowy", "Bóg Aldehyd", "Snajper, Świetne sowy", "Trzy ścieżki nad jedną rzeką sumują się" oraz "Nie wiem, jak nazywają się te kwiaty". W 2011 roku pojawił się kolejny zbiór krótkich opowiadań „Psy pociągowe”. W 2014 roku wyszła fabularyzowana opowieść autobiograficzna o poszukiwaniu siebie, zatytułowana "Pod słońce było". W 2019 roku Zawada stworzył zabawną i wzruszającą książkę, poruszającą ważne społecznie tematy "Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek". Jego dzieła są pełne dojrzałych przemyśleń, a jednocześnie skłaniają do refleksji nad otaczających nas światem.

Ceniony artysta, wielokrotnie nagradzany w konkursach


Tomik poezji Filipa Zawady „Trzy ścieżki nad rzeką sumują się” otrzymał nominację do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius w 2015 roku. Psy pociągowe zostały nominowane do Nagrody Literackiej Gdynia 2012. Pod słońce było zostało wyróżnione nominacją do Nagrody Literackiej Gdynia trzy lata później. Z kolei książka Filipa Zawady „Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek” znalazła się w finale Nagrody Literackiej Nike w 2020 roku.

Lista książek

Nowość
Zbyt wiele zim minęło, żeby była wiosna - Zawada Filip | mała okładka
-32 %

Zbyt wiele zim minęło, żeby była wiosna

Zawada Filip

Najnowsza powieść finalisty Nagrody Literackiej Nike 2020, który przejmująco dosadnie i bezczelnie szczerze pokazuje, jak niebezpiecznie jest zgrywać bohatera przed samym sobą. Opowiadając o miłości i przemocy, mistrzowsko balansuje na granicy tragedii i komedii.

Więcej

42,99 zł

29,23 zł

Psy pociągowe - Zawada Filip | mała okładka
-33 %

Psy pociągowe

Zawada Filip

Powieść finalisty Nagrody Literackiej Nike 2020. Psy pociągowe Filipa Zawady to relacja z twojego życia. Ponad sto stacji rozpoczyna wciąż nowe opowieści. Wsiadasz?

Więcej

39,99 zł

26,99 zł

Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek - Filip Zawada | mała okładka
-32 %

Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek

Filip Zawada

Historia poszukiwania swojego miejsca na Ziemi, planecie ludzi. Świeża, błyskotliwa proza, która sprawia, że zaczynasz widzieć, jak bardzo świat wyobrażeń różni się od rzeczywistości. Z każdą stroną uświadamiasz sobie, że tę książkę Filip Zawada napisał właśnie o tobie.

Więcej

39,90 zł

26,99 zł

Trzy ścieżki nad jedną rzeką sumują się - Filip Zawada | mała okładka
-20 %

Trzy ścieżki nad jedną rzeką sumują się

Filip Zawada

Nowa książka Filipa Zawady jest wyjątkowa – takie origami tai chi. Frazy zataczają wirtualne koła puszczonej w ruch wyobraźni. Droga, w którą wyrusza autor i czytelnik, prowadzi przez zagęszczoną sieć przecinków, kropek, nawiasów i syntetycznych strof, które mogą tę drogę ograniczać i rozwijać. Książka symbolizuje linię życia, załamującą się, ale zawsze ostatecznie wychodzącą na prostą, a zbiór przedstawi[...]

Więcej

34,00 zł

27,36 zł