Geraldine McCaughrean

Geraldine McCaughrean urodziła się w 1951 roku w Londynie, jako trzecie dziecko strażaka i nauczycielki. Napisała ponad 130 powieści i sztuk, za które otrzymała szereg nagród. Została wybrana przez Great Ormond Street Hospital spośród prawie 200 pisarzy na autorkę oficjalnej kontynuacji Piotrusia Pana.

Wśród jej dzieł znajdują się nowe wersje mitów i legend z całego świata, w tym również adaptacje takich tytułów jak Moby Dick, Odyseja, Opowieści kanterberyjskie. Pisze książki dla każdej grupy wiekowej, począwszy od ilustrowanych pozycji dla najmłodszych po powieści dla dorosłych. Jest autorką zbiorów opowiadań i słuchowiska radiowego. Jej książki ukazały się w 39 krajach, w tym w USA, Katalonii, Danii, Niemczech, Hiszpanii, Korei Płd., Francji, Indonezji, Włoszech, Meksyku, Holandii, Japonii, Finlandii i Szwecji.

Lista książek

Piotruś Pan w czerwieni

Geraldine McCaughrean

Wydawało się, że wszystko się skończyło. Dzieci państwa Darling wróciły szczęśliwie do domu. Zapodziani Chłopcy znaleźli rodzinę, kapitan Jakub Hak zniknął w paszczy krokodyla, a Piotruś Pan umówił się z Wendy, że będzie ją co roku zabierał do Nibyland

Więcej

29,00 zł

19,72 zł