Gracie Rickson

Rickson Gracie (ur. 20 listopada 1958) to urodzony w Rio de Janeiro brazylijski sportowiec, mistrz świata brazylijskiego jiu-jitsu. Stoczył jedenaście udokumentowanych, wygranych przez poddanie przeciwnika walk MMA. Pochodzi ze słynnej, brazylijskiej rodziny sportowej Gracie, z której wywodzą się utytułowani zawodnicy sportów walki. Rickson Gracie to najstarszy syn Hélio Gracie, brazylijskiego mistrza sztuk walki, który razem z bratem Carlosem Gracie współtworzył Gracie Jiu-Jitsu, sztukę walki znaną na świecie pod nazwą brazylijskie jiu-jitsu. Dorastając w rodzinie z silnymi sportowymi tradycjami młody Rickson od najmłodszych lat wykazywał sportowy zapał i doskonalił tajniki jiu-jitsu.

Gracie Rickson – o karierze, sztukach walki i trudnym dzieciństwie


Rickson Gracie od dzieciństwa związany był ze sportem. Sztuki walki, którym poświęcała się cała męska część klanu Gracie, wymagały od młodego chłopca determinacji, wytrwałości i stanowiły trening nie tylko fizyczny, ale również psychiczny. Dorastanie w światowej sławy, odnoszącej sukcesy sportowej rodzinie wiązało się z dużą presją. Wszyscy czterej bracia Ricksona Gracie również zawodowo związani są ze sportem oraz sztukami walki. O trudnych schodach, jakie prowadziły na szczyt sportowej kariery Rickson Gracie opowiada w debiutanckiej książce „Oddychaj. Życie w stanie flow” stworzonej we współautorstwie z Peterem Maguire. To poruszająca i inspirująca lektura nie tylko dla fanów sportu, w której światowej sławy sportowiec opowiada o motywacji, konsekwencji, nie zawsze łatwych wyzwaniach oraz nieustannym dążeniu do doskonałości.

Żywa legenda świata sportu


Rickson Gracie to żywa legenda świata sportu oraz niekwestionowany mistrz brazylijskiego jiu-jitsu. Już za życia określany był jednym z najsłynniejszych mistrzów sztuk walki XX wieku, na równi z legendami sportu takimi, jak Bruce Lee, Chuck Norris czy Jackie Chan. Obecnie Rickson prowadzi kilka prestiżowych akademii brazylijskiego jiu-jitsu w Kalifornii. Jest również instruktorem wyspecjalizowanej jednostki policji SWAT, służb specjalnych FBI i oraz sił specjalnych amerykańskiej marynarki Navy SEALs. Rickson Gracie jest zwycięzcą prestiżowych Japan Vale Tudo Open w roku 1994 i 1995. W 2014 r. odebrał nagrodę za całokształt twórczości na turnieju Vulkan Open BJJ.

Lista książek: Gracie Rickson

28,04 zł 28,04 zł - najniższa cena 47,90 zł - cena detaliczna