Irene Salamon

Irene Salamon a dokładnie Małgorzata Irene Salamon jest prawniczką, projektantką mody, założycielką słynnej marki modowej pod jej nazwiskiem i feministką. Od niedawna autorka jest również podcasterką. Jest ona również absolwentką Szkoły Artystycznego Projektowania w Krakowie i Prawa na Wydziale Prawa i Administracji również w Krakowie. Aktualnie mieszka i pracuje w Barcelonie.

Irene Salamon – współautorka książki o osobach innej orientacji płciowej


Projektantka mody ma również na swoim koncie książkę pt. „Dyskoteki, chłopaki i ogólnie takie takie. Historie z życia wzięte o (nie)udanych randkach, seksie i związkach”. Poradnik powstał we współpracy ze słynnym dziennikarzem Piotrem Grabarczykiem. Książka ta miała swoją premierę w czerwcu 2022 roku. Wydana została przez Znak Koncept. Irene Salamon prężnie działa w mediach społecznościowych. Prowadzi konto na instagramie: @kobietanaskraju.

Dobrze znana projektantka mody


W 2016 roku autorka stworzyła projekt „Re-cover” realizowany wraz z BWA we Wrocławiu. Warsztaty mają na celu tworzenie odzieży dla osób bezdomnych. Podczas projektu szyte są kurtki nieprzemakalne z resztek materiałów niewykorzystanych w produkcji. Pozyskane zostały od różnych firm odzieżowych. Pierwsza odsłona miała miejsce w Galerii Dizajn BWA we Wrocławiu, natomiast druga na Gdynia Design Days w 2016 roku. Projekt cieszy się dużym uznaniem. J,ego głównym partnerem jest firma Łucznik. W 2012 roku, tuż po ukończeniu przez autorkę Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru powstała marka Małgorzata Salamon. Dzieli się ona na dwie linie - pierwsza stanowi sezonowe kolekcje, dla osób poszukujących ubrań ciekawych i druga linia Casualova, dla której zaprojektowane zostały głównie bluzy z wyhaftowanymi wizerunkami polskich zwierząt.

Lista książek: Irene Salamon

Tylko na znak.com.pl

49,99 zł

37,49 zł