Jacek Komuda

Jacek Komuda urodził się 23 czerwca 1972 roku, z wykształcenia jest historykiem, który skupia się na dziejach Rzeczpospolitej szlacheckiej. Jest autorem wielu powieści i opowiadań historycznych osadzonych głownie w realiach XVII wieku. Jest wierny prawdzie, opisuje dawne obyczaje, znane postacie czy zapomniane miejsca i nie stroni od mocnych, a zarazem brutalnych wydarzeń historycznych. Jego dzieła cieszą się ogromną popularnością wśród polskich czytelników.

Jacek Komuda jest również współautorem gry fabularnej Dzikie Pola oraz scenariusza do gier komputerowych: Earth 2160 oraz Wiedźmin. Autor pracował kiedyś na stanowsiku redaktora w miesięczniku poświęconym grą komputerowym ,,Gamestar’’, a później udziela się w czasopismach takich jak „Click!” i „Komputer Świat Gry”.

Lista książek

Samozwaniec. Tom 2

Jacek Komuda

Rok 1605. Polskie wojska wkraczają do Moskwy. Czas układów się skończył.
Szarże skrzydlatych jeźdźców roznoszą armie cara Borysa Godunowa.
Oto historia straceńców, którzy wrogów liczyli dopiero po bitwie. Zabitych...
Oto historia ludzi tak szalonych, że poszli w tany z samą Śmiercią. Tak zuchwałych, że uwiedli Fortunę. Tak dumnych, że diabłu plunęli w twarz. I tak hojnych, że za przyjaciół płacili tylko krw[...]

Więcej

35,70 zł

26,42 zł

Hubal - Jacek Komuda | mała okładka
-28 %

Hubal

Jacek Komuda

Jacek Komuda przeszedł w wyobraźni, na mapach, trochę konno, trochę samochodem cały szlak bojowy majora Hubala. Powieść w całości oparta jest na faktach, pamiętnikach i najnowszych opracowaniach. Występujące w niej postacie i większość wydarzeń jest prawdziwych.

Więcej

44,90 zł

32,49 zł

Imię bestii. Historia życia Francois Villona, czyli dzieje poety i mordercy - Jacek Komuda | mała okładka
-20 %

Imię bestii Historia życia Francois Villona

Jacek Komuda

Niezwykle barwny zbiór opowiadań obrazujący losy François Villona – jednego z najwybitniejszych poetów francuskich wieków średnich, a jednocześnie hulaki, przestępcy i awanturnika.

Więcej

39,90 zł

31,74 zł

Herezjarcha

Jacek Komuda

Paryż Villona to miasto niebywałe. Barwne i mroczne. Wielkie i występne. Wzniosłe i upadłe. Wyrywające się ku smakowaniu drobnych radości życia i spadające w błoto grzechów, grzeszków, małostek.

Więcej

31,49 zł

21,80 zł

Diabeł łańcucki

Jacek Komuda


Stanisław Stadnicki - zwany Diabłem starosta zygwulski, właściciel Łańcuta i zamku nazywanego Piekłem - już za życia był legendą. Powiadano, że zaprzedał duszę czartowi. Za nic miał wszelkie granice i pozory, jakie zachowywała nawet najbardziej warcholska szlachta. Bił i płakał, łamał prawo i w cyniczny sposób się nim zasłaniał. Porywał ludzi, nakładał kontrybucje na miasta, więził i torturował sąsiadów.
K[...]

Więcej

39,90 zł

31,74 zł

Czarna bandera - Jacek Komuda | mała okładka
-20 %

Czarna bandera

Jacek Komuda

Opowieści o najgorszych łotrach, piratach i buntownikach, jacy w XVII i XVIII wieku pływali po morzach świata. Ludziach, którzy dusze zastawili diabłu i ladacznicom w zamtuzach, cnotę zaś cisnęli w morze razem z Biblią i… swym byłym kapitanem.

Więcej

39,90 zł

31,74 zł

Ostatni honorowy

Jacek Komuda

Powieść oparta jest na autentycznych wydarzeniach, które rozegrały się w latach 70 i 80 ubiegłego stulecia.
Imiona i nazwiska bohaterów zostały zmienione.
Kuba Błażyk obiecujący szablista warszawskiej Legii bierze udział w Spartakiadzie w bratnim NRD. Walczy dobrze, nawet za dobrze, Jest połowa lat 80 tych a jego przeciwnik Rosjanin nie może przegrać.

Więcej

34,90 zł

27,77 zł

Krzyżacka zawierucha - Jacek Komuda | mała okładka
-24 %

Krzyżacka zawierucha

Jacek Komuda

Jest 18 września 1454. Rycerstwo polskie ponosi krwawą klęskę na polu bitwy pod Chojnicami. Triumfuje taktyka i sprawność krzyżackich jednostek najemnych.

Więcej

34,90 zł

26,52 zł

Orły na Kremlu. Samozwaniec. Tom 4

Jacek Komuda

Wydany w 2009 r., tom pierwszy powieści Samozwaniec, rozpoczyna duży cykl powieściowy Orły na Kremlu, którego akcja dzieje się podczas wyprawy Dymitra Samozwańca na Moskwę w latach 1604-1606.
Samozwaniec, to opowieść o największej awanturniczej wyprawie Polaków, porównywalnej z podbojami hiszpańskich konkwistadorów.
Jacek Komuda w swoich książkach stosuje prostą i sprawdzoną zasadę – historia jest sama w so[...]

Więcej

39,90 zł

28,41 zł

Zborowski - Jacek Komuda | mała okładka
-20 %

Zborowski

Jacek Komuda

Straceniec, którego niewiele szczęścia w życiu spotkało. Wespół z kozacką duszą , Nikoforem Hunią oraz łasym na złoto Bohuszem, brnie w czeluść czarciego kotła. Tam, gdzie smaży się już wielu z tych, których posiekał szablą głodną krwi.

Więcej

37,90 zł

30,16 zł

Wilcze gniazdo

Jacek Komuda

Mamy tutaj wszystko, czego potrzebuje dobra powieść historyczno-przygodowa.
Jest wiek XVII. Gedeon Siemieński, zubożały szlachcic, chcąc zająć dobra po swoim stryju, wyrusza na zieloną Ukrainę – dziki, nieokiełznany kraj na rubieżach Rzeczpospolitej szlacheckiej.

Więcej

39,90 zł

29,00 zł

Opowieści z Dzikich Pól

Jacek Komuda

Brzęk szabel, błysk zbroi, zabobony i szubienice
Doskonały styl Jacka Komudy sprawia, że odległe i straszne dzikie pola stają się nam bliskie.

Więcej

37,90 zł

28,34 zł

Banita

Jacek Komuda

Jam Jacek Dydyński, kiedyś szlachcic, polski pan.
Teraz banita wyjęty spod prawa!
Tyle znaczyłem, co szabla, którą najmowałem za złoto magnatów.
Dziś nie mam nic!
Dworu, rodziny… Straciłem młodość w zwadach, pojedynkach.
Wzgardzony, wyśmiewany, oddaję szablę, co kiedyś służyła hetmanom - na usługi pięknej kurtyzany.
Stworzenia – jak mówią - bez duszy. Zabić je - ot jak świecę zgasić.
Ja jednak wiem, że to n[...]

Więcej

29,90 zł

21,75 zł

Galeony wojny. Tom 2 - Jacek Komuda | mała okładka
-20 %

Galeony wojny. Tom 2

Jacek Komuda

Mija rok od rozpoczęcia polsko-szwedzkiej wojny o ujście Wisły. Arendt Dickmann, powracający ze zwycięskiej wyprawy kapitan w służbie króla Zygmunta III Wazy, znów zmierzyć się musi z diabelską legendą Lewiatana - tajemniczego kapra napadającego na gdańskie statki. A potem - już jako królewski admirał - poprowadzić polskie galeony wojenne do ostatecznego boju ze Szwedami pod Oliwą, wstrząsając sumieniem dumnego Gdańska.

Więcej

34,65 zł

27,58 zł

Samozwaniec. Tom 1

Jacek Komuda

Rok 1605. Polskie wojska wkraczają do Moskwy. Fantastyka? Nie! Najprawdziwsza prawda historyczna!
Opowieść o największej, awanturniczej wyprawie Polaków, porównywalnej z podbojami hiszpańskich konkwistadorów.

Więcej

37,80 zł

27,34 zł

Samozwaniec. Tom 3

Jacek Komuda

Rok 1605. Polskie wojska wkraczają do Moskwy. Niezrównana jazda z furią roznosi pułki cara Borysa Godunowa, wstrząsa murami miast... i ginie jak fala rozbijająca się o skalny brzeg!

Więcej

35,70 zł

25,42 zł

Zborowski - Jacek Komuda | mała okładka
-25 %

Zborowski

Jacek Komuda

Gdy wpada w gniew, niczym wściekły pies, uderza śmiertelnie boleśnie!

Straceniec, którego niewiele szczęścia w życiu spotkało. Wespół z kozacką duszą , Nikoforem Hunią oraz łasym na złoto Bohuszem, brnie w czeluść czarciego kotła. Tam, gdzie smaży się już wielu z tych, których posiekał szablą głodną krwi.
Dumne nazwisko, do którego lgną wywołańcy i hultaje jest mu tylko ciężarem. Pamięć o strasznym ojcu śc[...]

Więcej

37,90 zł

28,24 zł

Herezjarcha Historia życia Francois Villona, czyli dzieje poety i mordercy - Jacek Komuda | mała okładka
-20 %

Herezjarcha Historia życia Francois Villona, czyli dzieje poety i mordercy

Jacek Komuda

Jacek Komuda po mistrzowsku odtwarza atmosferę i koloryt średniowiecza — podobnie jak Umberto Eco w Imieniu Róży — bawi się konwencjami epoki.
François Villon – jeden z najwybitniejszych poetów francuskich wieków średnich, miał opinię hulaki, przestępcy i awanturnika. Wiedza na temat faktów z jego barwnego życia pochodzi z dwóch rozbieżnych źródeł: z jego utworów oraz z dokumentów sądowych.
Herezjarcha jest[...]

Więcej

39,90 zł

31,74 zł

Czarna szabla

Jacek Komuda

Fantazja fantazją, ale żyć trzeba

W tej historii nie będzie kolejnego prawego rycerza bez skazy ani machania śnieżnobiałą chusteczką z okna wieży. Będzie krew wsiąkająca w ziemię. Pot suszony porywistym, grudniowym wiatrem. Będą łzy, gdy czarny dym z palonych zaścianków zawieje w oczy.
Będzie też niedzisiejszy honor, który mówi, że słowo jest warte więcej od każdych pieniędzy. Poczucie sprawiedliwości, któ[...]

Więcej

39,90 zł

28,41 zł

Galeony wojny - Jacek Komuda | mała okładka
-27 %

Galeony wojny

Jacek Komuda

Jest rok 1627. Szwedzi atakują ujście Wisły i rozpoczynają blokadę Gdańska. Do walki z eskadrami Gustawa Adolfa staje młoda polska flota wojenna Zygmunta III Wazy, wspierana przez kaprów na służbie królewskiej. Kapitan Arendt Dickmann, późniejszy admirał i zwycięzca w bitwie pod Oliwą, rzuca wyzwanie Fortunie stawiając na jedną kartę honor i doświadczenie.
Żywe opisy morskich zmagań ze sztormami i nieprzyja[...]

Więcej

44,90 zł

32,81 zł

Samozwaniec Moskiewska Ladacznica Tom 1 - Jacek Komuda | mała okładka
-24 %

Samozwaniec Moskiewska Ladacznica Tom 1

Jacek Komuda

W porę, gdy kwitły kwiaty, a trawy wzbijały wysoko, moskiewski mir wywlókł ciało cara Dymitra związane powrozem. Ciągnęli je za sznur uwiązany do przyrodzenia przez wrota Spaskie na Plac Czerwony. Tam, koło Łubnego Miesta rzucono zwłoki na podwyższenie przygotowane na zabawę. Spalonymi prochami nabito armatę i wystrzelono w stronę Rzeczpospolitej.

A potem się zaczęło.

We wszystkich miastach i wioskach mos[...]

Więcej

37,89 zł

28,80 zł

Jaksa - Jacek Komuda | mała okładka
-20 %

Jaksa

Jacek Komuda

Zanurz się w opowieści o świecie, gdzie dzielni wojowie stają naprzeciw strzyg i upiorów. Gdzie walka o władzę między ludźmi toczy się równie zażarcie, co walka między starymi a nowymi Bogami.
W powietrzu unosi się zapach nieprzebytych borów. Ziemia drży, gdy zastęp koczowników rusza galopem do ataku. Nad pobojowiskiem krążą kruki.
Dawny świat umiera, nowy dopiero zaczyna się kształtować. Tylko krok dzieli [...]

Więcej

39,90 zł

31,74 zł

Jaksa Tom 1 Bies idzie za mną

Jacek Komuda

Królestwo Lendii pada na kolana przed dziką hordą Hungurów.

Zdrajcy zostają panami, rycerze - martwymi wojownikami, albo kryją się po lasach jak zaszczute zwierzęta.

Zamęt wykorzystują guślarze, wzywając starych bogów. Krainę rozdziera bunt chłopstwa.

Pośród chaosu i rzezi zaczyna się historia chłopca, który z powodu czynów ojca będzie ścigany aż do kresu swych dni.

Wydaje się, że dziecko nie ma w tym s[...]

Więcej

39,90 zł

29,15 zł

Bohun

Jacek Komuda

Losy Polski zbyt często wpadały pod „młyńskie koła" historii, a wówczas tylko Bies, Chochoł czy natchniony Lirnik mógł "wygrać" je na bandurze, aby odwrócić szalę przeznaczenia. Tak jest i w nowej książce Jacka Komudy. Spotkanie Tarasa, tragicznego kozackiego bandurzysty, francuskiego banity Danteza, pięknej metresy Justyny Godebskiej i zaporoskiego pułkownika-watażki Bohuna, splata się w krwawy powróz hist[...]

Więcej

39,90 zł

31,74 zł

Banita - Jacek Komuda | mała okładka
-28 %

Banita

Jacek Komuda

am Jacek Dydyński, kiedyś szlachcic, polski pan.
Teraz banita wyjęty spod prawa!
Tyle znaczyłem, co szabla, którą najmowałem za złoto magnatów.
Dziś nie mam nic!
Dworu, rodziny… Straciłem młodość w zwadach, pojedynkach.
Wzgardzony, wyśmiewany, oddaję szablę, co kiedyś służyła hetmanom - na usługi pięknej kurtyzany.
Stworzenia – jak mówią - bez duszy. Zabić je - ot jak świecę zgasić.
Ja jednak wiem, że to ni[...]

Więcej

34,90 zł

25,25 zł

Westerplatte - Jacek Komuda | mała okładka
-28 %

Westerplatte

Jacek Komuda

Westerplatte, Wolne Miasto Gdańsk, 1 września 1939, godzina 5:32.

Po krótkiej, półgodzinnej walce, kapituluje polska składnica tranzytowa, zdobyta z zaskoczenia przez niemiecką kompanię szturmową wspieraną ostrzałem pancernika Schleswig-Holstein. Ostatnia placówka potwierdzająca prawa Rzeczypospolitej do Gdańska okazuje się bardzo łatwą zdobyczą. Żołnierze są nieprzygotowani do obrony, dowódcy brak woli wa[...]

Więcej

44,90 zł

32,49 zł

Wilcze gniazdo - Jacek Komuda | mała okładka
-28 %

Wilcze gniazdo

Jacek Komuda

Jest wiek XVII. Gedeon Siemieński, zubożały szlachcic, chcąc zająć dobra po swoim stryju, wyrusza na zieloną Ukrainę – dziki, nieokiełznany kraj na rubieżach Rzeczpospolitej szlacheckiej. Kraj bardzo piękny w swej bezwzględności.

Siemieńskiemu nieustannie przytrafiają się liczne przygody i tarapaty – powstanie kozackie, wielka miłość, zajazdy i pojedynki. Jednakże polski szlachcic nawet z największych opre[...]

Więcej

39,90 zł

28,87 zł

Wizna - Jacek Komuda | mała okładka
-28 %

Wizna

Jacek Komuda

Tragiczny wrzesień 1939 roku.

Niemiecki korpus pancerny generała Heinza Guderiana uderza z całą mocą, usiłując zamknąć kleszcze wokół wycofujących się spod Warszawy polskich armii. Zakładano, że jego sukces przyniesie klęskę stronie polskiej po zaledwie dziesięciu dniach oporu.

Jednak na drodze pancernych zagonów staje polska załoga odcinka Wizna. Dwie kompanie piechoty ukryte w kilku betonowych schronach[...]

Więcej

44,90 zł

32,49 zł