Jerzy Danilewicz

Lista książek

Bursztynowy prałat

Jerzy Danilewicz

Był najjaśniejszym celebrytą w czasach siermiężnego peerelu. Gdyby Jezus żył współcześnie, jak ja, jeździłby mercedesem, a nie na osiołku - powiadał. Jednocześnie rozdawał ubogim to, co dostał od bogatych. Janosik - z krzyżem zamiast ciupagi. Lech Wałęsa nazywał go bratem-bliźniakiem. Solidarność przez długie lata nosiła ich dwie twarze.
Znał wszystkich i wszyscy znali jego. Gościł prezydentów, ale nakarmił[...]

Więcej

29,90 zł

Villas. Nic przecież nie mam do ukrycia. Audiobook

Iza Michalewicz, Jerzy Danilewicz

To książka o życiu i karierze wielkiej gwiazdy polskiej sceny. Villas była jak malowany ptak, nie pasowała do szarzyzny czasów PRL-u. W latach 60.–80. stała się jedną z muzycznych ikon, towarem eksportowym. Często krytykowana w Polsce za styl i ekstrawagancję, za granicą przyjmowana była entuzjastycznie zarówno przez publiczność, jak i recenzentów.

Więcej

29,90 zł

Villas. Nic przecież nie mam do ukrycia

Izabela Michalewicz, Jerzy Danilewicz

To książka o życiu i karierze wielkiej gwiazdy polskiej sceny. Villas była jak malowany ptak, nie pasowała do szarzyzny czasów PRL-u. W latach 60.-80. stała się jedną z muzycznych ikon, towarem eksportowym.

Więcej

34,90 zł

Witajcie w Polsce Powroty Rodaków z Kazachstanu - Jerzy Danilewicz | mała okładka
-39 %

Witajcie w Polsce Powroty Rodaków z Kazachstanu

Jerzy Danilewicz

Najstarsze pokolenie repatriantów pamięta 1936 rok, gdy na mocy decyzji Rady Komisarzy Ludowych Sowieci deportowali ich z rodzimych terenów obecnej Ukrainy do Kazachstanu. Trafili tam, gdzie komisarz postawił palec na mapie. Polacy, podobnie jak Niemcy, Ukraińcy i inni znajdowali się pod tzw. komendanturą. Bez jej zgody nie mogli nawet odwiedzić krewnych w sąsiedniej wiosce. Przeżyli tam ponad pół wieku jak[...]

Więcej

49,90 zł

30,65 zł