Joanna Kos-Krauze

Urodzona w 1972 roku w Olsztynie, polska reżyserka i scenarzystka. Rozpoczynała od programów telewizyjnych, reklamowych i filmów dokumentalnych. Wraz ze swoim mężem- reżyserem Krzysztofem Krauze stworzyła jeden z najbardziej ambitnych i twórczych duetów w polskim kinie. Za „Plac zbawiciela” odebrała nagrodę Złote Lwy na 31. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, który zyskał uznanie od większości krytyków. Po śmierci męża kontynuowała pracę nad filmem „Ptaki śpiewają w Kigali”. Został zakończony w 2017 roku.

Lista książek

Nasze Nikifory - Krauze Krzysztof, Kos Joanna | mała okładka
-27 %

Nasze Nikifory

Krauze Krzysztof, Kos Joanna

Łemkowski malarz Nikifor zaliczany jest do najwybitniejszych "naiwnych" w historii malarstwa; pozostawił po sobie około czterdziestu tysięcy rysunków i obrazów.
Tom zawiera dwie wersje scenariusza filmu Krzysztofa Krauze "Mój Nikifor" - ekranową i wcześniejszą, nowelową - z kilku, które reżyser stworzył wraz z Joanna Kos. Te niezwykłe teksty oprócz tajemnicy krynickiego geniusza odsłaniają także poruszającą[...]

Więcej

20,00 zł

14,60 zł

Plac Zbawiciela - Krauze Krzysztof, Kos Joanna | mała okładka
-28 %

Plac Zbawiciela

Krauze Krzysztof, Kos Joanna

Historia o winie i jej odkupieniu. Z pozoru zwyczajna rodzina… Mąż żona, dzieci i teściowa - w mieszkaniu z oknami wychodzącymi na słoneczny Plac Zbawiciela - ludzie tacy, jak my i ich prawdziwa historia, w której złośliwość losu splata się z przypadkami i chybionymi intencjami i kruchą naturą człowieka. Przejmujący obraz ludzkich pragnień, marzeń, opowieść o człowieku, jego samotności pośród innych i potrz[...]

Więcej

25,00 zł

18,11 zł

Jest życie po końcu świata - Kos-Krauze Joanna, Pawlicka Aleksandra | mała okładka
-55 %

Jest życie po końcu świata

Kos-Krauze Joanna, Pawlicka Aleksandra

Odejście Krzysztofa to dla mnie wielka strata, ale także ślad, który po sobie zostawił, który razem po sobie zostawiamy. To już się stało.
Nawet gdybym nigdy nie zrobiła więcej żadnego filmu, pozostanie to, co zrobiliśmy razem.
Możesz powiedzieć o swoim związku z Krzysztofem, że to była wielka miłość?
Tak. Ze wszystkim potknięciami, ale tak. Każdemu życzę, żeby przeżył coś takiego.

Dług, Mój Nikifor, Plac [...]

Więcej

42,90 zł

19,31 zł