Joanna Szczęsna

Joanna Szczęsna, ur. 1949, z wykształcenia polonistka, dziennikarka. Związana z Komitetem Obrony Robotników, współtwórczyni prasy niezależnej - „Biuletynu Informacyjnego" i „Tygodnika Mazowsze". Uczestniczyła w zakładaniu „Gazety Wyborczej". Razem z Anną Bikont opublikowała Wisławy Szymborskiej pamiątkowe rupiecie, przyjaciele i sny (1997) - których niniejsza książka jest wersją znacznie poszerzoną i uaktualnioną.

Lista książek

Pamiątkowe rupiecie. Biografia Wisławy Szymborskiej - Joanna Szczęsna, Anna Bikont  | mała okładka
-32 %

Pamiątkowe rupiecie

Joanna Szczęsna, Anna Bikont

Pierwsza pełna biografia Wisławy Szymborskiej. Wisława Szymborska nie była zachwycona, kiedy dowiedziała się, że Anna Bikont i Joanna Szczęsna piszą o niej książkę. Unikała opowieści o swoim życiu prywatnym, uważając zwierzenia osobiste za coś niestosownego.

Więcej

49,90 zł

33,93 zł

Poznaj siebie Psychozabawy

Joanna Szczęsna

Aby w pełni korzystać z uroków życia, trzeba zaakceptować własne "ja", polubić swój charakter, odnaleźć w sobie wewnętrzną równowagę. Punktem wyjścia do tego jest jak najlepsze poznanie siebie samej, swoich pragnień, potrzeb i dążeń. Niniejsza książka jest propozycją pożytecznej zabawy, dzięki której niewątpliwie odkryjesz nowe, ekscytujące krajobrazy własnej psychiki.

Więcej

14,49 zł

10,11 zł

Żyj pozytywnie Poradnik "jak żyć" dla każdego

Joanna Szczęsna

Drogi Czytelniku,
Książka zawiera około 500 gotowych recept na dobre, szczęśliwe życie. Podaję Ci je w oparciu o przemyślenia wielu znanych i mądrych ludzi, własne doświadczenia i studia tematu. Przy każdej znajdziesz krótki, zwięzły opis korzyści wynikających z jej zastosowania. Autorka.

Więcej

19,90 zł

11,70 zł

Psychozabawy

Joanna Szczęsna

"Psychozabawy" to nie tylko ciekawa, inteligentna rozrywka i miły relaks, ale też możliwość lepszego poznania mocnych i słabych stron naszej osobowości. Dzięki temu, Drogi Czytelniku, będziesz mógł skuteczniej kierować własnym życiem, mieć większy wpływ na codzienne i przyszłe relacje z osobami zarówno bliskimi Twemu sercu, jak i tymi, których niekoniecznie doceniasz czy lubisz.

Więcej

14,49 zł

Moskaliki, czyli o wyższości Sarmatów nad inszymi nacjami

Joanna Szczęsna

Seria „Zabawy Literackie”
Grecja ma sielanki, Japonia haiku, Anglia limeryki.
My mamy moskaliki, które zawdzięczamy mistrzyni Wisławie Szymborskiej.

Kto pierwszy rzucił hasło do zabawy w przerabianie zwrotki popularnego, napisanego w czasie powstania listopadowego wiersza Rajnolda Suchodolskiego „Patrz Kościuszko na nas z nieba”, tego dokładnie nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że w szranki stanęli Szymborsk[...]

Więcej

39,99 zł

Żyj pozytywnie - Joanna Szczęsna | mała okładka
-42 %

Żyj pozytywnie

Joanna Szczęsna

Powstało już wiele książek o sukcesie i pozytywnym myśleniu, o otwartym i życzliwym spojrzeniu na innych, że mogłoby się zdawać, że żyjemy w społeczeństwie samych szczęśliwców. Tak jednak nie jest. Wciąż spotykamy ludzi ponurych, nieszczęśliwych, sfrustrowanych, rozczarowanych sobą i własnym życiem. Książka "Żyj pozytywnie" zawiera ok. 500 starannie przemyślanych recept na dobre i udane życie. Powstała m.in[...]

Więcej

14,99 zł

8,75 zł