Juliana Weinberg

Juliana Weinberg urodziła się w Neustadt. Obecnie mieszka w Lesie Palatynackim. Po skończeniu szkoły średniej i studiów Weinberg rozpoczęła pracę jako nauczyciel. Było to największym marzeniem Weinberg, ponieważ od dziecka marzyła ona, aby prowadzić zajęcia i pracować w branży edukacyjnej. Weinberg, oprócz kariery nauczyciela, rozwijała swoją pasję literacką.

Juliana Weinberg – powieści romansowe i feministyczne


W dorobku literackim Juliany Weinberg znajdują się książki traktujące o losach kobiet w różnych epokach historycznych. Pisarka jest autorką książki pod tytułem „Josephine Baker i taniec życia”. To historia wychowanej w czarnej dzielnicy East St. Louis tancerki J. Baker. Przedstawiona na kartach powieści Juliany Weinberg opisuje kulisy życia tej tancerki, a także początki jej kariery, również w obliczu wybuchu II wojny światowej. Kolejną pozycją w twórczości Juliany Weinberg jest powieść „Audrey Hepburn. W blasku sławy”. Przedstawiona sylwetkę aktorki gwiazdy Hollywood i ikony mody, której powołaniem jest filmowa kariera.

Twórczość Juliany Weinberg- przychylne recenzje krytyków


Pozycje literackie Juliany Weinberg zostały pozytywnie ocenione przez wielu krytyków literackich. Uznaje się, że pisarstwo Juliany Weinberg, zaliczane do literatury feministycznej i romansowej, przedstawia sylwetki wybitnych postaci kobiecych na tle wydarzeń historycznych, a także przemian społecznych, obyczajowych, gospodarczych oraz politycznych. Juliany Weinberg, według krytyków literackich, potrafi stworzyć postać i wkomponować ją w tło historyczne.

Lista książek: Juliana Weinberg

22,50 zł 22,50 zł - najniższa cena 49,99 zł - cena detaliczna