Kacper Śledziński

historyk i publicysta, autor bestsellerowych książek historycznych („Cichociemni. Elita polskiej dywersji”, „Odwaga straceńców. Polscy bohaterowie wojny podwodnej”, „Tankiści. Prawdziwa historia czterech pancernych”), pisze „takie książki, jakie sam chciałby przeczytać”.

Lista książek

Wojna polsko-bolszewicka

Śledziński Kacper

W setną rocznicę wybuchu wojny polsko-bolszewickiej zobacz na własne oczy, jak wyglądała batalia Polaków o odzyskanie wolności. Przekonaj się sam o trudach podejmowania decyzji w czasach politycznego chaosu. Weź udział w heroicznym zwycięstwie nad Armią Czerwoną.

Więcej

49,99 zł

33,99 zł

Potop '39. Szlak bojowy wrześniowych obrońców - Kacper Śledziński | mała okładka
-32 %

Potop '39. Szlak bojowy wrześniowych obrońców

Kacper Śledziński

W 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej spójrz na kampanię wrześniową oczami jej uczestników. Stań w jednym szeregu z wrześniowymi obrońcami. Ocal honor, gdy nie jesteś w stanie obronić wolności.

Więcej

49,90 zł

33,93 zł

W tajnej służbie. Wojna wywiadów w II RP

Kacper Śledziński

Polski superszpieg uwodzi żonę niemieckiego generała. Genialni matematycy łamią szyfry Enigmy. Polscy kontrwywiadowcy przechwytują niemiecką korespondencję i poznają sekrety III Rzeszy. Jak wyglądały kulisy tajnych operacji?

Więcej

49,90 zł

33,93 zł

Wyklęta armia. Odyseja żołnierzy Andersa - Kacper Śledziński | mała okładka
-32 %

Wyklęta armia. Odyseja żołnierzy Andersa

Kacper Śledziński

„My wszyscy bez wyjątku kochamy swą Ojczyznę i chcemy do niej wejść pierwsi”- Gen. Władysław Anders.
Kacper Śledziński - autor bestsellerowych Cichociemnych oraz Tankistów mierzy się z kolejną legendą polskiego udziału w II wojnie światowej.

Więcej

49,90 zł

33,93 zł

Tankiści. Prawdziwa historia czterech pancernych

Kacper Śledziński

Wojenną epopeję czterech pancernych i ich psa znają wszyscy. Serial emitowany jest niemal bez przerwy na wszystkich możliwych kanałach. Janek, Olgierd, Gustlik i Grigorij to postacie fikcyjne. Dla wielu jednak ich los to synonim bohaterstwa Polaków walczących w drugiej wojnie światowej. Rozmach, doskonałe aktorstwo i świetny scenariusz serialu zapewniły „Czterem pancernym” niesłabnącą popularność.

Więcej

49,90 zł

33,93 zł

Czarna kawaleria

Kacper Śledziński

„Czarna kawaleria” pozwala nam zobaczyć wojnę oczami jej uczestników. Poznajemy żołnierzy z krwi i kości. Towarzyszymy im od walk w trudnych górskich warunkach we wrześniu 1939 roku do niezwykłych wyczynów w Normandii, Holandii i Niemczech. Pancerni Maczka to prawdziwi bohaterowie, którzy wyzwolili okupowaną Europę spod władzy Hitlera.

Więcej

49,90 zł

33,93 zł

Odwaga straceńców

Kacper Śledziński

Męstwo wykute w chwilach najcięższej próby

Marynarze o stalowych nerwach i niezwykłej woli walki. Doskonale wyszkoleni. Niezłomni. Porzuceni na pastwę wroga już w pierwszym dniu wojny. Niezwykła epopeja polskich podwodników – bohaterów, którzy potrafili dokonywać rzeczy niemożliwych.
Załoga ORP „Wilk” przez 11 dni kampanii wrześniowej nieustępliwie stawiała czoła naporowi Kriegsmarine.

Więcej

49,90 zł

33,93 zł

Cichociemni. 
Elita polskiej dywersji
 - Kacper Śledziński  | mała okładka
-32 %

Cichociemni

Kacper Śledziński

Było ich 300. Najlepiej wyszkoleni sabotażyści w historii. Byli gotowi poświęcić wszystko w dla idei „Wywalcz Polsce wolność lub zgiń!”  Doskonale wyszkoleni, bezgranicznie odważni, desperacko zdeterminowani, bezkompromisowi.  Najlepsi z najlepszych - starannie wyselekcjonowani spośród tysięcy kandydatów. Musieli porzucić wszystko, zapomnieć, kim byli, bez słowa opuścić kobiety, które kochali.

Więcej

49,90 zł

33,93 zł

Cecora 1620

Kacper Śledziński

Książka omawia przyczyny, przebieg oraz skutki bitwy pod Cecorą w 1620 roku. Autor opisuje kontekst historyczny zmagań mocarstw na Bałkanach oraz punkty zapalne pomiędzy Polską, Turcją i Austrią.

Więcej

24,20 zł

Zbaraż 1649

Kacper Śledziński

Atak nastąpił na całej linii. Szturmowano jednocześnie do wszystkich kwater. Na północno-wschod nim krańcu Rozrażewski wystąpił z własną dragonią przed nieukończony wał i ogniem muszkietów powstrzymywał atak Kozaków. Na odcinek kasztelana Firleja spadła nawała jeńców obojga płci z zawczasu przygotowanymi workami z ziemią. Za nimi szturmowali Kozacy, a wokół na zwinnych koniach krążyli Tatarzy, zasypując obr[...]

Więcej

28,00 zł