Kai Strittmatter

Urodzony w 1965 roku. Absolwent sinologii w Monachium, Xi'an i Tajpe. W latach 1997-2005 pracował jako niemiecki korespondent w Pekinie. Od 2005 roku dalej pełni rolę korespondenta „Süddeutsche Zeitung” i mieszka w Stambule.

W 2014 roku otrzymał nagrodę Theodora Wolffa.

Lista książek

Chiny 5.0 Jak powstaje cyfrowa dyktatura - Kai Strittmatter | mała okładka
-19 %

Chiny 5.0 Jak powstaje cyfrowa dyktatura

Kai Strittmatter

W XXI wieku dyktatura przyjmuje zupełnie nowe oblicze – cyfrowe. Prekursorem tej przemiany są Chiny, które choć od dawna są jednym z motorów światowej gospodarki, to wciąż pod względem ideologicznym pozostają krajem autorytarnym. Chiny śmiało konkurują z Zachodem i korzystają przy tym z baz danych i sztucznej inteligencji jak żaden inny rząd. Dzięki najnowszym osiągnięciom techniki partia próbuje stworzyć n[...]

Więcej

39,99 zł

32,42 zł

Stambuł Gdzie Europa spotyka Azję

Kai Strittmatter

Azja i Europa – tę parę wymyślili Grecy. Po tej i tamtej stronie Morza Egejskiego. Sami zaś osiedli na obu lądach, nie troszcząc się zbytnio o dzielące je różnice, w każdym razie dopóki Persowie siedzieli cicho. Splunąć z jednego kontynentu na drugi najwygodniej było w miejscu, które Grecy nazywali Bosforem, a które do dziś zapiera dech podróżnych nieprzygotowanych na jego widok.
„Jednym kluczem otwiera i [...]

Więcej

39,90 zł

31,43 zł