Kevin Poulsen

Jeden z największych crackerów w historii. Dokonał udanych włamań do komputerów Pentagonu, FBI i wielu znanych aktorek.Pierwszy raz oskarżony w 1989 roku. Postawiono mu zarzuty 19 przypadków oszustw, włamań do systemów telefonicznych i wyłudzenia pieniędzy. Ukrywał się przez 18 miesięcy, w tym czasie wciąż dokonując włamań.

W programie Unsolved Mysteries został przedstawiony jako największy cracker w historii, którego należy traktować jak terrorystę. Został rozpoznany w supermarkecie przez jednego z widzów programu - i aresztowany.

W czerwcu 1994 roku Poulsen przyznał się do 7 wykroczeń, m.in. oszustwa komputerowego, pocztowego i telefonicznego, wyłudzenia pieniędzy i zakłócania porządku publicznego. 10 kwietnia 1995 roku został skazany na 51 miesięcy pozbawienia wolności i ponad 56 tys. USD grzywny.

Obecnie jest jednym z redaktorów serwisu Wired.

Autor książki „Haker. Prawdziwa historia szefa cybermafii".

Lista książek

Haker

Kevin Poulsen

Historia człowieka, który przejął kontrolę nad cyberprzestępczym podziemiem.
Max „Iceman” Butler, nie ruszając się sprzed klawiatury, zgromadził dane z blisko dwóch milionów kart kredytowych. Za pomocą sieci podporządkował sobie tysiące oszustów z całego świata i stał się głową cybermafii.

Więcej

39,90 zł

26,99 zł