Luca Cesari

Luca Cesari dorastał we włoskim mieście Bolonia w latach 70 XX wieku. Jako dziecko miał nieustanny kontakt z pysznymi daniami kuchni włoskiej, które były przygotowywane przez jego babcię. Pasjonat historii gastronomii. Luca Cesari bada korzenie najwybitniejszych dań pochodzących z Włoch. Stara się ustalić, w jaki sposób narodziły się uwielbiane przez Włochów tortellini czy tagliatelle alla bolognese. Współpracuje z magazynem Gambro Rosso, gdzie redaguje swoją rubrykę. Założyciel bloga ricettestoriche.it.

Luca Cesari – kurzach i miłośnik włoskiej kuchni


W 2022 roku wydana została książka pt. „Historia makaronu w dziesięciu daniach. Od tortellini do carbonary", której autorem jest Luca Cesari. W publikacji zawarte zostały różnego rodzaju ciekawostki związane z poszczególnymi rodzajami makaronu. Luca Cesari stara się pokazać czytelnikowi inne spojrzenie na klasyczne włoskie dania. Autor przekonuje, że przepisy te nieustannie ewoluują i podlegają zmianom w zależności od szerokości geograficznej i osoby, która je przygotowuje.

Książka o znanych włoskich makaronach


Publikacja Luci Cesariego jest świetną publikacją, która zabierze czytelnika w kulinarną podróż. W czasie lektury książki można dowiedzieć się między innymi, że carbonara tak naprawdę nie pochodzi z Włoch. Czytelnik może poznać również niezwykłą historię powstania fettuccine. Zostało ono po raz pierwszy przygotowane przez kucharza Alfredo di Lelio dla żony, która była w połogu. W 2021 roku publikacja pt. „Historia makaronu w dziesięciu daniach. Od tortellini do carbonary” zdobyła nagrodę „Bancarella della cucina”.

Lista książek: Luca Cesari

20,00 zł 20,00 zł - najniższa cena 49,99 zł - cena detaliczna