Mans Mosesson

Mans Mosesson urodził się 14 lipca 1983 roku w Göteborgu w Szwecji. Po ukończeniu szkoły średniej Mosesson rozpoczął studia na wydziale dziennikarstwa. Od początku swojej kariery zawodowej pragnął związać się z najbardziej znanymi redakcjami prasowymi, jak również regularnie wydawanymi dziennikami. W trakcie swojej pracy zawodowej Mosesson zaczął interesować się sylwetkami wybitnych postaci ze świata muzyki, filmu czy też innych dziedzin sztuki. Dziennikarz interesował się zwłaszcza osobami, które miały znaczący wkład w promowanie kultury szwedzkiej i europejskiej.

Mans Mosesson – wybitna biografia Tima Beringa


Debiutem literackim Mosesson jest jego wybitna biografia pod tytułem „Avicii. Biografia Tima Berlinga”. Ta pozycja została przetłumaczona na wiele języków, w tym również polski. To biografia przedstawiająca postać jednego z najpopularniejszych, współczesnych DJ-ów, który po wielu tragicznych wydarzeniach w swoim życiu, popełnił samobójstwo w hotelowym pokoju w Omanie. Mosesson w opracowanej przez siebie biografii Avivi’ego przedstawia nie tylko karierę muzyczną Tima Berlinga, ale również jego osobowość. Na kartach biografii ujął on duży wpływ życia prywatnego Berlinga na jego sposób bycia, a także negatywny stosunek do otaczającego świata. To książka o introwertyku, który został zmuszony do dorastania i podejmowania bardzo trudnych decyzji.

Wyróżnienia za twórczość


Mosesson to dziennikarz, który za swoją twórczość został wielokrotnie nagrodzony. Jego biografia przedstawiająca życie i twórczość Tima Berlinga spotkała się z przychylnymi recenzjami krytyków literackich, a także osób związanych ze światem muzycznym. Mosesson za swoją książkę został doceniony na wielu organizowanych w Szwecji i w Europie konkursach literackich, w kategorii biografie. Należy pamiętać, że twórczość literacka tego dziennikarza polega na bardzo dokładnym gromadzeniu materiałów do przygotowanych przez niego publikacji, co wyróżnia go na tle innych zawodowych biografów, skupiających się nierzadko na powszechnie znanych epizodach z życia przedstawianych przez siebie wybitnych jednostek.

Lista książek: Mans Mosesson

24,75 zł 24,75 zł - najniższa cena 54,99 zł - cena detaliczna