Manuela Gretkowska

Urodzona 6 października 1964 w Łodzi. Polska pisarka, felietonistka, scenarzystka filmowa i działaczka społeczna. Założycielka Partii Kobiet. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku filozofia. Zaś na École des hautes études en sciences sociales studiowała studiowała antropologię. Swoje felietony publikowała m. im. w „Elle”, „Cosmopolitan”, „Wprost”, „Polityka”, „Machiny”, „Cogito”.

Lista książek

Faworyty - Gretkowska Manuela | mała okładka
-33 %

Faworyty

Gretkowska Manuela

Śmiała obyczajowo, zmysłowa, trzymająca w napięciu powieść. Manuela Gretkowska, używając efektownego historycznego kostiumu, odsłania mechanizm rządzący nie tylko polską polityką.

Więcej

39,99 zł

26,99 zł

Miłość po polsku

Manuela Gretkowska

Gretkowska znowu niegrzeczna...
– Kocham go – mówi dobitnie, chociaż naprawdę powiedziała „Jestem". Miłość, kocham są pseudonimem bycia. Bez miłości nie wiem, kim jestem, jak się nazywam. Znam ten typ kobiet: ładne, wykształcone, niczego im nie brakuje, oprócz czipa uruchamiającego mechanizm porzuconej lalki. Tym czipem jest „miłość". Tak ją rozumieją. (fragment książki)
Manuela Gretkowska debiutowała w 199[...]

Więcej

32,90 zł

Miłość klasy średniej - Gretkowska Manuela Pietucha P | mała okładka
-20 %

Miłość klasy średniej

Gretkowska Manuela Pietucha P

Kobiecy i męski punkt widzenia na kryzys związku
W pierwszej opowieści zdesperowana pisarka ucieka przed małżeńską klęską. Wyjeżdża z nastoletnią córką na stypendium do Kalifornii. Egzotyczny świat, niezwykli ludzie, eksperymenty ze środkami zmieniającymi świadomość mają ukoić ból.
W drugiej historii przypadkowe spotkanie dawnych przyjaciół uruchamia lawinę rujnującą ich z trudem osiągniętą stabilizację. Pr[...]

Więcej

32,90 zł

26,17 zł

Trans

Manuela Gretkowska

Współczesna powieść obyczajowa. Małżeństwo młodej emigrantki w Paryżu okazuje się dramatyczną porażką. Po rozstaniu z mężem poznaje słynnego reżysera Laskiego, od lat mieszkającego i tworzącego we Francji. Miłość do starszego artysty to wyrafinowana sado-masochostyczna gra. Intrygująca, napisana ostrym językiem, powieść „z kluczem” o miłosnym „transie”, seksie, narkotykach, niemocy twórczej i toksycznym uza[...]

Więcej

34,90 zł

25,13 zł

Trans

Manuela Gretkowska

Powszechna historia kobiety i mężczyzny, czyli opowieść o tym, jak wielka miłość zamienia się w dramat.
Wnikliwe i bezkompromisowe studium toksycznego uzależnienia.

Więcej

34,90 zł

25,37 zł

Trans

Manuela Gretkowska

Powszechna historia kobiety i mężczyzny, czyli opowieść o tym, jak wielka miłość zamienia się w dramat. Wnikliwe i bezkompromisowe studium toksycznego uzależnienia. Współczesna powieść obyczajowa. Małżeństwo młodej emigrantki w Paryżu okazuje się dramatyczną porażką. Po rozstaniu z mężem poznaje słynnego reżysera Laskiego, od lat mieszkającego i tworzącego we Francji.

Więcej

19,99 zł

Marysiu, jak myślisz?

Manuela Gretkowska

To książka rodzinna, tak jak jest kino familijne. Młodsi wciągną się w przygody Marysi i jej braciszka Maksia wędrujących z mamą przez czas. Dorosłych rozbawi inne widzenie świata. Wszyscy będą mieli okazję zapoznać się z wiedzą filozoficzną starożytności i średniowiecza. Idee Platona zrozumieją nawet dzieci bawiące się w piasku. Cynicy okażą się pierwszymi hippisami, Marek Aureliusz postacią z "Gladiat[...]

Więcej

32,90 zł

23,92 zł

Kabaret metafizyczny

Manuela Gretkowska

"Gretkowska snuje historyjki na pograniczu filozofii, pastiszu i erotycznej prowokacji, nie tracąc na moment dobrego smaku ani tempa. Zwodzi i czaruje czytelnika wyobraźnią i erudycją, a jej zmyślenia sa tak przekonywające, że z przyjemnością przedkładamy je nad prawdę."
Kinga Dunin, "Ex Libris"

Więcej

29,90 zł

19,86 zł

Wenecja. Miasto, któremu sie powodzi - Manuela Gretkowska | mała okładka
-40 %

Wenecja. Miasto, któremu sie powodzi

Manuela Gretkowska

Przewodnik po Wenecji, który czyta się jak powieść. Gretkowska połączyła encyklopedyczne treści z literackim stand-upem. Miasto papieży i grzeszników, artystów i złoczyńców. Kościoły buduje się tu z pieniędzy ściąganych od prostytutek, a współcześni mafiozi wykradają zwłoki dawnej świętej. Wenecja to też miejsce ukochane przez wielkich tego świata: malarzy, muzyków, pisarzy. Miasto, które oszałamia bogact[...]

Więcej

44,90 zł

27,06 zł

Faworyty - Gretkowska Manuela | mała okładka
-32 %

Faworyty

Gretkowska Manuela

Śmiała obyczajowo, zmysłowa, trzymająca w napięciu powieść. Manuela Gretkowska, używając efektownego historycznego kostiumu, odsłania mechanizm rządzący nie tylko polską polityką.

Więcej

49,99 zł

33,99 zł

Trudno z miłości się podnieść. Manuela Gretkowska w rozmowie z Patrycją Pustkowiak - Manuela Gretkowska, Patrycja Pustkowiak | mała okładka
-43 %

Trudno z miłości się podnieść

Manuela Gretkowska, Patrycja Pustkowiak

Trudno z miłości się podnieść to rozmowa Patrycji Pustkowiak z Manuelą Gretkowską.
To zdecydowanie nie jest książka dla zagorzałych katolików! Dajcie się ponieść rozmyślaniom na temat swobody, duchowości, slow life, a także ocena sytuacji państwa w obecnych czasach.

Więcej

42,00 zł

24,10 zł

Poetka i książę - Manuela Gretkowska | mała okładka
-32 %

Poetka i książę

Manuela Gretkowska

W opartej na faktach powieści Manuela Gretkowska mistrzowsko opowiada historię miłości niemożliwej, o której Osiecka milczała całe życie.

Więcej

42,90 zł

28,99 zł

Na linii świata

Manuela Gretkowska

To nie jest wizja przyszłości. To wydarza się tu i teraz.Manuela Gretkowska jako pierwsza odważyła się napisać, co stanie się za linią świata, który znamy.

Więcej

39,90 zł

26,99 zł

Kosmitka - Manuela Gretkowska | mała okładka
-20 %

Kosmitka

Manuela Gretkowska

Punkt widzenia, jakiego jeszcze nie było w polskiej literaturze. Opowieść odkrywająca nieznane światy polityki, duchowości i rodzinnej codzienności. Paradoksy, komiczne sytuacje, łączenie wysokiej kultury z bieżączką. Wygląda na to, że nasza rzeczywistość wyrzuca w kosmos.

Manuela Gretkowska - debiutowała w 1991 r. powieścią My zdies' emigranty. Wydała 20 książek przełożonych na kilkanaście języków, m.in.:[...]

Więcej

34,90 zł

27,77 zł

Filozofia na wynos

Manuela Gretkowska

Czy znajomość historii filozofii może uratować młodego surfera z Kalifornii przed utonięciem? A może wystarczy przyjaźń z nastoletnią Marysią z Polski?
Jak pracował Leonardo da Vinci? Jak zginął Giordano Bruno? Czy Kartezjusz lubił psy? Która królowa zamiast władzy wybrała filozofię? Co Schopenhauer myślał o Heglu?
Najnowsza powieść Manueli Gretkowskiej pozwala młodemu czytelnikowi przeżyć fascynującą prz[...]

Więcej

29,90 zł