Marcin Kozioł

Marcin Kozioł to urodzony 2 lipca 1977 roku polski pisarz powieści skierowanych dla dzieci i młodzieży. Jest absolwentem szkockiej szkoły średniej Gordonstoun, w której w całej historii szkoły uczyło się tylko dwóch Polaków. Na swojej drodze spotkał wiele osób m.in. występował przed królową Elżbietą II. Jest zapalonym podróżnikiem, zwiedził już ponad 40 krajów. Interesuje się również jeździectwem, teatrem i kolekcjonuje komputery 8-bitowe. Na co dzień zajmuje się dziedzinami związanymi z marketingiem i mediami elektronicznymi.

Jego powieść ,, Skrzynia władcy piorunów’’ będąca pierwszą częścią serii ,,Detektywi na kółkach’’ została wpisana na listę lektur uzupełniających dla klas 4-6 szkoły podstawowej.

Lista książek

Skrzynia władcy piorunów - Marcin Kozioł | mała okładka
-43 %

Skrzynia władcy piorunów

Marcin Kozioł

Pierwsza część cyklu „Detektywi na kółkach”. Książka wpisana na listę lektur uzupełniającychdo klasy IV-VI szkoły podstawowej.
Kryminał z wieloma zwrotami akcji, książka przygodowa pełna szyfrów i zagadek, zarazem świetnie napisana biografia wielkiego wynalazcy Nikoli Tesli dla młodszych nastolatków.
Julia, śliczna czternastolatka, pomaga swemu o rok starszemu przyjacielowi Tomowi odszukać porwanego ojca. [...]

Więcej

29,90 zł

17,16 zł

Skrzynia Władcy Piorunów Detektywi na kółkach

Marcin Kozioł

Powieść przygodowo-fantasy oparta na faktach dla młodzieży. 14-letnia Julia poruszająca się na wózku i labrador Spike, pies asystujący, zostają wplątani w intrygę, która pozwala dziewczynce zrealizować marzenie o byciu detektywem. Kiedy w niejasnych okolicznościach znika ojciec jej przyjaciela, bohaterowie rozpoczynają poszukiwania i trafiają na ślad zabytkowej skrzyni oraz tajemniczej organizacji Teslarius[...]

Więcej

29,90 zł

21,10 zł

Pogoda dla puchaczy. Lato -  | mała okładka
-42 %

Pogoda dla puchaczy. Lato

Dziób dobry, Czytelniku! Przygotuj się na gorące powitanie lata!

Więcej

24,90 zł

14,42 zł

Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smoka

Marcin Kozioł

Przyjaciele mówią do mnie Maks. A to dlatego, że wszystko robię na maksa, najlepiej jak umiem. No, czasami zdarza mi się trochę przedobrzyć. Wykopałem tunel tak długi, że o dłuższym nie słyszały najstarsze wombaty. I tak głęboki, że bez moczenia futerka pokonałem ocean. Wyszedłem w Himalajach, najwyższych górach świata. W samym sercu Królestwa Grzmiącego Smoka, nazywanego też Bhutanem. Ale to nie był koniec[...]

Więcej

39,90 zł

22,48 zł

Szalona historia komputerów - Marcin Kozioł | mała okładka
-38 %

Szalona historia komputerów

Marcin Kozioł

Takiej książki o komputerach jeszcze nie było!
Historię komputerów opowiadają Docent Pięć Procent oraz pies (?es). Obaj dali się „wessać” i z wnętrza komputera („sieci komputerowej”) przedstawiają nie tylko dzieje komputerów, ale też… gier, Internetu itd. „Bo jak się jest w środku komputera – wie się o nim wszystko”.
Nieco szalona forma graficzna nawiązuje stylistycznie zarówno do bardzo popularnego Minec[...]

Więcej

32,00 zł

19,99 zł

Wombat Maksymilian i Misja Na Dachu Świata

Marcin Kozioł

TATA WOMBAT
choć sam nie ośmielił się ruszyć w podróż, upodobał sobie książki o odległych zakątkach świata:
„A to mi Synuś odleciał!?I to jak wysoko! :-) ”
ZUZA:
młoda podróżniczka, pomaga Maksowi spisać przygody z niezwykłej wyprawy:
„Takiej odwagi wszyscy mogą mu zazdrościć!”
Mam na imię Maks. Ale to już pewnie wiesz. No i nie muszę chyba powtarzać, że wszystko robię na maksa... Zdarza się, że wpadam prze[...]

Więcej

39,90 zł

22,90 zł

Tajemnica przeklętej harfy - Marcin Kozioł | mała okładka
-43 %

Tajemnica przeklętej harfy

Marcin Kozioł

Niecierpliwie oczekiwana kontynuacja „Skrzyni Władcy Piorunów”, lektury uzupełniającej do klas IV-VI.
Kryminał, powieść przygodowa, a zarazem nieprawdopodobna, choć prawdziwa historia Dorothy Eady, wybitnej znawczyni starożytnego Egiptu!
Detektywi na kółkach to Julia, czternastoletnia specjalistka od zagadek, Tom, jej przyjaciel, biegły w łamaniu szyfrów, i nieustraszony labrador Spajk, przyciągający nie ty[...]

Więcej

35,00 zł

20,08 zł

Wombat Maksymilian i rodzina w tarapatach

Marcin Kozioł

Trzeci tom serii podróżniczej, która zdobyła Nagrodę Magellana 2016 dla najlepszego przewodnika dla dzieci. Tym razem akcja rozgrywa się w Chinach – od Pekinu i Szanghaju po Hong Kong i Makao. To książka interaktywna wzbogacona o dodatki multimedialne.
Uwaga! W książce ukryte są także: pełna talia kart Wombata Maksymiliana i chińska gra planszowa dla dzieci.
To znowu ja, Maks! Odkąd wyruszyłem z domu tyle s[...]

Więcej

39,90 zł

22,90 zł

Już czytam Zagadki matematyczne Kot dostępu - Marcin Kozioł | mała okładka
-29 %

Już czytam Zagadki matematyczne Kot dostępu

Marcin Kozioł

„Kot dostępu” to opowieść z zadaniem matematycznym! Oprócz doskonalenia umiejętności płynnego czytania dzieci muszą odkryć tajemnicę za pomocą prostych działań i wzorów matematycznych. Czy uda się złamać szyfr?
Seria „Już czytam” to książki do pierwszego samodzielnego czytania. Nowością są czytanki, w których kryją się także proste zadania matematyczne. Na końcu każdej części znajdują się ciekawe zadania sp[...]

Więcej

9,99 zł

7,12 zł