Marek Koterski

Urodzony w 1942 roku w Krakowie, polski reżyser filmowy oraz teatralny, aktor, scenarzysta, prozaik i dramatopisarz.
W 1967 roku podjął studia reżyserskie w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Koterski zaczynał od filmów edukacyjnych i dokumentalnych. Jednak najgłośniejszym filmem stał się „Dzień świra”, który swoją premier miał w 2002 roku. Film zdobył Grand Prix Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Orła i wiele innych.
Drugim niezwykle ważnym dziełem jest film pt. „Wszyscy jesteśmy Chrystusami” (2006). Ponadto Koterski jest autorem „Baby są jakieś inne” (2011) i „7 uczuć”.

Lista książek

Dzień świra i inne teksty filmowe - Marek Koterski | mała okładka
-28 %

Dzień świra i inne teksty filmowe

Marek Koterski

Marek Koterski (ur. w 1942 roku w Krakowie) – reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta i dramatopisarz. Absolwent wrocławskiej polonistyki oraz reżyserii w PWSFTViT w Łodzi. Autor kilkunastu filmów średnio- i krótkometrażowych oraz dziewięciu fabularnych. Film „Dzień świra” otrzymał Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (2002), odtwórca głównej roli Marek Kondrat został uhonorowany nagr[...]

Więcej

39,00 zł

28,26 zł

Kocham i nienawidzę

Marek Koterski

Marek Koterski, reżyser doskonałych filmów, w tym kultowego „Dnia świra” debiutuje w nowej roli! Liryczny, ale i drapieżny, szyderczy, prześmiewczy, zabawny… Ale tym razem nie za kamerą, tylko w formie literackiej. I to rymowanej. Kogo i czego nienawidzi? Kogo kocha? Obowiązkowa lektura dla wielbicieli Koterskiego.
Fragment wiersza Nienawidzę
Nienawidzę cię Polsko zgnębiona;
podzielona,
nawiedzona,
tracona.[...]

Więcej

39,90 zł

29,00 zł