Marek Zając

Marek Zając urodził się 27 lipca 1979 roku w Krakowie. Studiował dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracował w „Tygodniku Powszechnym”, gdzie był kierownikiem działu religijnego. W Telewizji Polskiej prowadził program „Między ziemią, a niebem”, „Smak tradycji” i „Spór o historię”. Znany również jako współprowadzący znanego porannego programu „Kawa czy herbata?”. Marek Zając jest wykładowcą w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera. Współpracował z topowymi stacjami radiowymi, takimi jak RMF-FM i Radio Plus.

Marek Zając – twórca publikacji o Władysławie Bartoszewskim


Marek Zająć jest autorem kilku książek. Niezwykłą popularnością cieszy się publikacja autora z 2017 roku pt. „Pędzę jak dziki tapir”. Pisarz w 93 anegdotach opowiada niezwykłą historię życia Władysława Bartoszewskiego, którego był współpracownikiem. Autor przedstawia obraz człowieka, który zmienił postrzeganie Polski w Europie i na świecie. W publikacji pojawiają się znane postacie, do których można zaliczyć Angelę Merkel czy Jana Pawła II.

Życie prymasa Stefana Wyszyńskiego


Marek Zając jest również autorem publikacji poświęconych prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu. W 2016 roku ukazała się książka pt. „Prymas Wyszyński nieznany”. Jest to zbiór wspomnień ks. Bronisława Piaseckiego, który był ostatnim kapelanem prymasa Stefana Wyszyńskiego. Czytelnik znajdzie w tej książce historie i anegdoty, które nigdy wcześniej nie były publikowane. W 2021 roku ukazała się kolejna książka Marka Zająca zatytułowana „Kwiatki Stefana Wyszyńskiego.” Jest to opis życia i dorastania Stefana Wyszyńskiego obejmujący okres, zanim został duchownym.

Lista książek: Marek Zając

39,90 zł

23,97 zł

Kwiatki Stefana Wyszyńskiego - Marek Zając | mała okładka
-40 %

Kwiatki Stefana Wyszyńskiego

Marek Zając

8.2 / 10 (6 ocen)

36,90 zł

22,21 zł

89,00 zł

48,95 zł

Felietony diabelskie - Marek Zając | mała okładka

Felietony diabelskie

Marek Zając

8.0 / 10 (16 ocen)

29,90 zł

19,37 zł

29,90 zł

18,10 zł