Marie Benedict

Marie Benedict urodziła się 24 listopada 1968 roku. Ukończyła Upper St. Clair High School, Boston College i Boston University of Law. Po studiach pracowała jako prawniczka w Nowym Jorku. Po sukcesie pierwszej powieści, zdecydowała się porzucić pracę w kancelariach prawnych i zająć się pisaniem książek. Obecnie mieszka w Pittsburghu razem z mężem i dwójką synów.

Marie Benedict – powieści o wyjątkowych bohaterkach


Marie Benedict jest autorką powieści dla kobiet. Jej książki opowiadają historie niezwykłych kobiet, żyjących w różnych epokach. Prawdziwe wydarzenia, mieszają się z fikcyjnymi opowieściami. Warto zwrócić uwagę na powieść autorki pt. „Wszystkie życia Hedy Lamarr”. Jest to historia o znanej gwieździe przedwojennego kina – Hedwig Kiesler, znanej również jako Heda Lamarr. W 2020 roku ukazała się książka Marie Benedict zatytułowana „Pani Churchill”. Publikacja poświęcona jest Clementine Churchill, będącej żoną Winstona Churchilla. Autorka pokazuje ogromną rolę, jaką Clementine Churchill pełniła w życiu brytyjskiego premiera.

Powieści dla kobiet


W 2018 roku Marie Benedict wydała powieść pt. „Pokojówka miliardera”. Autorka snuje opowieść o młodej dziewczynie pochodzącej z Irlandii, która pełna nadziei przybywa do Stanów Zjednoczonych, w XIX wieku. Marie Benedict jest również autorką takich powieści, jak: „Zniknięcie Pani Christie”, opowiadającej o zaginięciu autorki kryminałów – Agathy Christie czy „Pani Einstein”, opisującej życie żony Alberta Einsteina. Czytelnik znajdzie w tych książkach interesujące fakty historyczne i ciekawe wydarzenia, które wydarzyły się naprawdę.

Lista książek: Marie Benedict

Zniknięcie Pani Christie
 - Benedict Marie | mała okładka
-55 %

Zniknięcie Pani Christie

Marie Benedict

7.1 / 10 (88 ocen)

46,99 zł

20,99 zł

Pani Churchill - Benedict Marie | mała okładka
-30 %

Pani Churchill

Marie Benedict

6.5 / 10 (133 ocen)

39,99 zł

27,99 zł

Pani Einstein - Marie Benedict | mała okładka
-30 %

Pani Einstein

Marie Benedict

7.2 / 10 (844 ocen)

39,90 zł

27,93 zł

39,90 zł

17,96 zł