Mariusz Sepioło

Pochodzący z Płocka Mariusz Sepioło, to reporter oraz autor powieści biograficznych. Specjalizuje się także w literaturze faktu. Ukończył Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. W roku 2011 rozpoczął współpracę z „Tygodnikiem”. Tworzy także publikacje m.in. dla Gazety.pl, Gazety Wyborczej, Polityki. Zajmuje się reportażem, a także współpracuje z wydawnictwem Polska Press.

Mariusz Sepioło i jego dzieła o ludziach, którzy chodzą po górach


Mariusz Sepioło jest autorem wielu książek poświęconych ludziom, którzy wspinają się po górach. Te niezwykle popularne pozycje: „Naga Dream. Opowieść o Tomku Mackiewiczu”, „Himalaistki. Opowieść o kobietach, które pokonują każdą górę” to porywające zapiski o pasji, marzeniach oraz rozmowy o ich realizacji. Autor odsłania w swoich pracach między innymi historie Polek, które przyczyniły się do tworzenia legendy światowego himalaizmu.

Autor bestsellerowych reportaży


Twórca w swoich popularnych powieściach reportażowych, porusza niezwykle kontrowersyjne tematy. W 2017 roku ukazała się jego książka „Ludzie i gady”, w której przytacza wstrząsające wyznania więźniów – jak wygląda ich życie, godzina po godzinie. W 2021 roku, w księgarniach pojawiła się pozycja pt. „Klerycy. O życiu w polskich seminariach” , która prezentuje oblicze polskiego Kościoła. Mariusz Sepioło w swoich bestsellerowych reportażach nie boi się zadawać trudnych pytań.

Lista książek: Mariusz Sepioło

5,00 zł 5,00 zł - najniższa cena 49,99 zł - cena detaliczna

25,79 zł 25,79 zł - najniższa cena 42,99 zł - cena detaliczna

 Nanga Dream - Mariusz Sepioło  | mała okładka
-30 %

Nanga Dream

Mariusz Sepioło

7.1 / 10 (489 ocen)

31,43 zł 31,43 zł - najniższa cena 44,90 zł - cena detaliczna

Ludzie i gady - Mariusz Sepioło | mała okładka

Ludzie i gady

Mariusz Sepioło

7.1 / 10 (176 ocen)

39,90 zł 39,90 zł - najniższa cena 39,90 zł - cena detaliczna