Michael Chabon


Michael Chabon urodził się 24 marca 1963 roku w Waszyngtonie, jest amerykańskim pisarzem, alureatem Nagrody Pulitzera oraz nagród Nebula i Hugo.

Pochodzi z inteligenckiej, żydowskiej rodziny. Po rozwodzie rodziców mieszkał w Pittsburghu i Columbii. W 1984 roku ukończył Uniwersytet Pittsburski uzyskując tytuł licencjata z literatury, później kontynuował naukę na Uniwersytecie Kalifornijskim uzyskując tytuł Master of Fine Arts.


Napisał takie książki jak "Cudowni chłopcy", "Związek żydowskich policjantów", "Poświata".

Lista książek

Niesamowite przygody Kavalierai Claya

Michael Chabon

NAJSŁYNNIEJSZA POWIEŚĆ JEDNEGO Z NAJLEPSZYCH WSPÓŁCZESNYCH AMERYKAŃSKICH PISARZY!

1939 rok, Brooklyn, w domu Sammy’ego pojawia się jego kuzyn Josef Kavalier, któremu właśnie udało się uciec z okupowanej przez hitlerowców Pragi. To dopiero początek historii i niezwykłej przyjaźni i zadziwiającej karierze dwóch żydowskich chłopców.

Więcej

69,99 zł

41,46 zł

Poświata

Michael Chabon

Wybitna powieść amerykańskiej gwiazdy literatury
Marzenia o locie na księżyc, trauma holokaustu, wynalazcy, Żydzi i naziści, niezwykła amerykańska rodzina oraz galeria niezapomnianych postaci. Jeden z najwybitniejszych współczesnych amerykańskich pisarzy spisuje spowiedź swego dziadka, świadka stulecia, tworząc z mieszanki prawdy i zmyślenia fascynujący obraz burzliwej historii XX wieku.

Więcej

49,99 zł

Związek Żydowskich Policjantów

Michael Chabon

Przewrotny czarny kryminał osadzony w żydowskiej kolonii na zaśnieżonej Alasce! Do jego ekranizacji przymierzają się sami bracia Cohen.
W okręgu Sitka, w którym przez sześćdziesiąt powojennych lat mieszkali i rządzili żydowscy uciekinierzy z nazistowskiej Europy i wygnańcy z Palestyny oraz ich coraz większe rodziny, dochodzi do tajemniczego morderstwa. Śledztwo prowadzi detektyw Landsman, a tropy wiodą do z[...]

Więcej

49,99 zł

Telegraph Avenue - Michael Chabon | mała okładka
-18 %

Telegraph Avenue

Michael Chabon

Książka najwspanialszego współczesnego stylisty prozy, obwołana w Stanach Zjednoczonych „wielką amerykańską powieścią” na nasze czasy.
Akcja toczy się w Oakland w Kalifornii, gdzie nierozerwalnie splatają się losy dwóch rodzin. Afroamerykanin Archy prowadzi sklep z płytami wraz z przyjacielem, Żydem Natem. Los biznesu zawisa na włosku, kiedy okazuje się, że w okolicy ma powstać duży konkurencyjny sklep. N[...]

Więcej

69,99 zł

57,16 zł