Michael Chabon


Michael Chabon urodził się 24 marca 1963 roku w Waszyngtonie, jest amerykańskim pisarzem, alureatem Nagrody Pulitzera oraz nagród Nebula i Hugo.

Pochodzi z inteligenckiej, żydowskiej rodziny. Po rozwodzie rodziców mieszkał w Pittsburghu i Columbii. W 1984 roku ukończył Uniwersytet Pittsburski uzyskując tytuł licencjata z literatury, później kontynuował naukę na Uniwersytecie Kalifornijskim uzyskując tytuł Master of Fine Arts.


Napisał takie książki jak "Cudowni chłopcy", "Związek żydowskich policjantów", "Poświata".

Lista książek

Nowość
Niesamowite przygody Kavaliera i Claya - Michael Chabon | mała okładka
-31 %

Niesamowite przygody Kavalierai Claya

Michael Chabon

NAJSŁYNNIEJSZA POWIEŚĆ JEDNEGO Z NAJLEPSZYCH WSPÓŁCZESNYCH AMERYKAŃSKICH PISARZY!

1939 rok, Brooklyn, w domu Sammy’ego pojawia się jego kuzyn Josef Kavalier, któremu właśnie udało się uciec z okupowanej przez hitlerowców Pragi. To dopiero początek historii i niezwykłej przyjaźni i zadziwiającej karierze dwóch żydowskich chłopców.

Więcej

69,99 zł

48,02 zł

Poświata

Michael Chabon

Wybitna powieść amerykańskiej gwiazdy literatury
Marzenia o locie na księżyc, trauma holokaustu, wynalazcy, Żydzi i naziści, niezwykła amerykańska rodzina oraz galeria niezapomnianych postaci. Jeden z najwybitniejszych współczesnych amerykańskich pisarzy spisuje spowiedź swego dziadka, świadka stulecia, tworząc z mieszanki prawdy i zmyślenia fascynujący obraz burzliwej historii XX wieku.

Więcej

49,99 zł

25,00 zł

Związek Żydowskich Policjantów

Michael Chabon

Przewrotny czarny kryminał osadzony w żydowskiej kolonii na zaśnieżonej Alasce! Do jego ekranizacji przymierzają się sami bracia Cohen.
W okręgu Sitka, w którym przez sześćdziesiąt powojennych lat mieszkali i rządzili żydowscy uciekinierzy z nazistowskiej Europy i wygnańcy z Palestyny oraz ich coraz większe rodziny, dochodzi do tajemniczego morderstwa. Śledztwo prowadzi detektyw Landsman, a tropy wiodą do z[...]

Więcej

49,99 zł

25,00 zł