Michał Larek

Dziennikarz, pisarz, wykładowca. Pracuje w Zakładzie Literatury i Kultury Nowoczesnej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza, gdzie bada literackie techniki przyciągania uwagi odbiorcy. Wykłada również w szkole kreatywnego pisania Maszynadopisania.pl.
Miłośnik kultury popularnej, uzależniony od amerykańskich seriali.

W 2014 roku z Waldemarem Ciszakiem wydał „Martwe ciała”, reportaż kryminalny o Edmundzie Kolanowskim, seryjnym zabójcy z Poznania.

W 2016 roku „Punkty zapalne. Dwanaście rozmów o Polsce i świecie. W sierpniu 2016 roku ukazała się powieść kryminalna „Mężczyzna w białych butach”, którą napisał z W. Ciszakiem.

Lista książek

Martwe Ciała - Michał Larek, Waldemar Ciszak  | mała okładka
-35 %

Martwe Ciała

Michał Larek, Waldemar Ciszak

Prawdziwa historia seryjnego zabójcy i nekrofila.

Więcej

35,00 zł

22,90 zł

Punkty zapalne

Jerzy Borowczyk, Michał Larek

„Punkty zapalne” to dwanaście przejmujących opowieści o współczesnym świecie, który drży w posadach. O coraz słabszej Europie. O nieobliczalnej Rosji. O tykającej bombie, jaką jest Bliski Wschód.

Więcej

39,90 zł

25,42 zł

Furia - Michał Larek | mała okładka
-24 %

Furia

Michał Larek

WSZYSCY MAJĄ SWOJE WEWNĘTRZNE DEMONY, NIEKTÓRZY TRACĄ NAD NIMI KONTROLĘ.
Zimny poniedziałek, październik 1992 roku. W lesie zostają odnalezione zwłoki atrakcyjnie ubranej kobiety. Randka? Gwałt? Prostytucja?
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej mają trudne zadanie. Zeznania świadków są mętne, ktoś widział odjeżdżającego niebieskiego żuka, ktoś słyszał, że po okolicy kręcił się jakiś obcy. Sprawą zajmuje się [...]

Więcej

34,90 zł

26,50 zł

Dekada Tom 2 Na tropie - Michał Larek | mała okładka
-41 %

Dekada Tom 2 Na tropie

Michał Larek

Przełom lat 80. i 90. to nowa, bezlitosna rzeczywistość.
W niedbale dotąd prowadzonym śledztwie w sprawie zabójstwa młodej dziewczyny dochodzi do przełomu. Przy okazji wychodzą na jaw szczegóły śmierci pewnego bardzo dociekliwego dziennikarza. Komu zależało na tym, by uciszyć ambitnego redaktora?
Podejrzane związki gangsterów, policjantów i biznesmenów są tajemnicą poliszynela. Światem stróżów prawa okazują[...]

Więcej

36,90 zł

21,90 zł

Dekada Tom 3 Fatum

Michał Larek

3 marca 1993 roku. Czterech mężczyzn napada konwój z pieniędzmi i porywa młodą kasjerkę. W mediach wrze, dziennikarze piszą o napadzie stulecia, a policjanci odnoszą wrażenie, że wrzucono ich nagle na plan hollywoodzkiego filmu.
Po odnalezieniu zwłok zgwałconej i zamordowanej kasjerki śledczy z komendy wojewódzkiej zaczynają bezlitosne polowanie na przestępców. Naciski z góry nie ułatwiają im jednak pracy.
[...]

Więcej

36,90 zł

28,01 zł

Chirurg - Michał Larek | mała okładka
-35 %

Chirurg

Michał Larek

Okrutna cena mrocznych żądz

Martynka Hemerska obchodzi swoje dwunaste urodziny. W prezencie dostaje króliczka, o którym od lat marzyła. Zachwycona wychodzi narwać mu trawy. Z tego spaceru nigdy już nie wraca. Jej okaleczone i zbezczeszczone ciało zostaje znalezione niedaleko cmentarza na Naramowicach w Poznaniu.

Porucznik Dagmara Madej, zwana Zbójem, oraz jej koledzy z komendy Freddy i Harry rozpoczynają [...]

Więcej

40,00 zł

26,17 zł