Miranda July

Urodzona 15 lutego 1974 w Barre, Vermont (USA) reżyserka, scenarzystka i aktorka filmowa związana z kinem niezależnym, pisarka.

Pierwszy bandzior (tytuł oryginalny: The First Bad Man), wydany dotąd w ponad dwudziestu krajach, to pierwsza książka jej autorstwa, która ukazuje się po polsku.

Lista książek

Pasujesz tu najlepiej - Miranda July | mała okładka
-25 %

Pasujesz tu najlepiej

Miranda July

Czy pływaczka musi naprawdę pływać? Kto z nas nie boi się tajemniczej postaci zakradającej się w nocy po schodach? Jak zwabić ukochaną osobę, kiedy nie mamy odwagi opowiedzieć jej o naszych potrzebach? Czy uda nam się spokojnie usiąść przy jednym stole z kimś, kogo traktowaliśmy jak własne dziecko, dopóki niepostrzeżenie nie zaczął się spotykać z naszym byłym partnerem? To nie poradnik, ale autorka udzieli [...]

Więcej

39,90 zł

29,79 zł

Pierwszy bandzior - Miranda July | mała okładka
-40 %

Pierwszy bandzior

Miranda July

Gdy szefowie proszą Cheryl o udzielenie gościny ich córce Clee, poukładany świat kobiety zaczyna się chwiać w posadach. Z czasem okazuje się jednak, że właśnie Clee – młoda, samolubna, przekonana o swojej doskonałości, piękna i leniwa blondynka – wniesie do hermetycznego życia Cheryl to wszystko, czego potrzebowała i ciągle poszukiwała.

Miranda July opowiada historię znerwicowanej, przytłoczonej codziennoś[...]

Więcej

39,90 zł

24,09 zł