Monika Sznajderman

Urodzona w 1959 roku. Wydawca, literat oraz antropolog kultury. Absolwentka Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, gdzie uzyskała tytuł doktora nauk humanistycznych. Kieruje Wydawnictwem Czarny. Zajmuje się formami współczesnej wyobraźni religijnej oraz antropologią współczesności, przede wszystkim problemami popularnej kultury audiowizualnej. Ponadto jest prezesem Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Krzywa zajmującego się dziećmi z byłych PGR-ów w Beskidzie Niskim. Książka „Fałszerze pieprzu” zaprowadziła ją do finału w konkursie Nagrody Literackiej „Nike” 2017. Autorka „Znikającej Europy”, „Fałszerzy pieprzu” oraz wielu publikacji m.in.: „Współczesna Biblia Pauperum. Szkice o wideo i kulturze popularnej”.

Lista książek

Pusty las - Monika Sznajderman | mała okładka
-41 %

Pusty las

Monika Sznajderman

Żyjąc, zajmujemy miejsce tych, którzy byli przed nami, taka jest oczywista kolej rzeczy. Jak jednak żyć w miejscu, w którym garstka ludzi zajmuje miejsce po ośmiuset, jak wypełnić taką przestronną pustkę? Szczególnie gdy tych ośmiuset nie odeszło tak, jak nakazuje czas, lecz zmiotła ich historia? „Pusty las” to opowieść autorki o życiu w Wołowcu, beskidzkiej wsi, z której kolejno znikali szukający szczęścia[...]

Więcej

44,90 zł

26,37 zł

Jako dowód i wyraz przyjaźni. Reportaże o Pałacu Kultury

Magdalena Budzińska, Monika Sznajderman

Autorzy: Katarzyna Bielas, Olgierd Budrewicz, Andrzej Chrzanowski, Bohdan Czeszko, Roman Frister, Andrzej Friszke, Dorota Jarecka, Włodzimierz Kalicki, Marcin Kołodziejczyk, Mirosław Kowalewski, Kazimierz Koźniewski, Hanna Krall, Angelika Kuźniak, Cezary Leszczyński, Cezary Łazarewicz, Piotr Łojewski, Krzysztof Malinowski, Karol Małcużyński, Sławomir Mizerski, Jerzy Morawski, Beata Pawlak, Witold Pawłowski,[...]

Więcej

59,90 zł

38,58 zł

Fałszerze pieprzu. Historia rodzinna - Monika Sznajderman | mała okładka
-41 %

Fałszerze pieprzu. Historia rodzinna

Monika Sznajderman

"Wbrew tytułowi, to nie jest książka historyczna. To książka o pamięci. A właściwie o dwóch pamięciach, które się w żadnym miejscu nie spotykają. I o losach, które od stuleci toczyły się równolegle, nigdy razem. "

Więcej

44,90 zł

26,54 zł

Fałszerze pieprzu Historia rodzinna - Monika Sznajderman | mała okładka
-41 %

Fałszerze pieprzu Historia rodzinna

Monika Sznajderman

Ze wstępem Martina Pollacka.

„Wbrew tytułowi, to nie jest książka historyczna. To książka o pamięci. A właściwie o dwóch pamięciach, które się w żadnym miejscu nie spotykają. I o losach, które od stuleci toczyły się równolegle, nigdy razem. Losach moich dwóch rodzin - polskiej i żydowskiej”.
Autorka

Ze wstępu:
„Zanim autor rozpocznie pracę nad opowiedzeniem swojej rodzinnej historii, zastanawia się, po co[...]

Więcej

39,90 zł

23,59 zł